Yemek

Köfte Hor, Ankara

Çukurambar’da bulunan Köfte Hor ‘un önünden sık sık geçerdim. Her geçişimde gözüme ilişirdi ancak gitme konusunda sürekli bir tereddüdüm vardı. Önünde oluşan uzun kuyruklar, ayak üstü dürüm yiyen insanlar burayı denemem konusunda beni ikna eden durumlar oldu. Köfte Hor aslında büfe denebilecek bir yer. Bu tarz yerlerden genellikle beklenti düşüktür ve hep bir ön yargı vardır. Tıpkı bende de olduğu gibi.

En sonunda denedim ve bir ekmek arası köfte aldım, yanında da ayran tabii. Mekanın oturma yeri bulunmuyor. Dürümü alıp ya ayakta yiyeceksiniz ya da eve, iş yerine götüreceksiniz. Ben alıp ayakta yedim ve gerçekten bu konsepte bayıldım. İlk defa böyle ayak üstü bir yerde böyle bir lezzet tattım. Köftede kullanılan et bence çok kaliteliydi. Ette bir tuhaflık olsaydı eğer sonra mutlaka mideme ağrı girerdi. Bunu çok yaşadığım için biliyorum.

Köftede çok hoş bir koku olduğunu söylemeliyim. Kullanılan baharattan mıdır nedir nedenini bilmiyorum fakat köfte benden geçer not aldı diyebilirim. Genellikle ekmek arası köftelerde kullanılan ekmekler kuru olur. Ancak bu ekmek oldukça yumuşak ve tazeydi. Tam bir damak dostu. Ekmek arası köfte aldım ancak bunlara ek olarak birçok lezzet mevcut. Ekmek arası antrikot da varmış, ilk kez böyle bir kombin duydum açıkçası oldukça da merak ettim.

Büfenin önünde gerçekten çok akıl almaz bir sıra var. Üstelik bu sıra günün her saatlerinde böyle sanırım. Çünkü ne zaman önünden geçsem bu şekilde görüyorum. Duyduğuma göre kokoreçleri de çok beğeniliyormuş. Bir dahaki gidişimde mutlaka bir de kokoreç deneyeceğim. Fiyatlardan bahsetmek gerekirse bence lezzete göre oldukça ideal. Yani verdiğiniz paranın karşılığını görüyorsunuz.

İletişim ve konum bilgileri

Çukurambar, Muhsin Yazıcıoğlu Cd. 2/A Çankaya/Ankara
05387915737

R