Yemek

Kocatepe Kahve Evi, Ankara

Bazı insanlar kahve tiryakisidir. Bende onlardan biriyim sanırım. Ankara’da yaşadığım için sık sık kendi zevkime uygun mekanları tercih ederim. Bahçeli Evler içerisinde sıklıkla gittiğim yerlerden birisi de Kocatepe Kahve Evi’dir. Kocatepe Kahve Evi ismini internetten ve arkadaşlarımdan sıkça duymuştum. Ankara ilinde birçok şubesi olduğunu söyleyebilirim. Mekânı ziyaret etmeye karar verdiğimde biraz aklımda sorular vardı.

İlk ziyaretimde çalışanlar beni kapıda karşıladı. Bir masaya oturdum ve menülerini incelemeye koyulduğumda menülerinin dolgun olduğunu gördüm. Atıştırmalık ürünler, kahve çeşitlerinin yanında pasta çeşitleri de bulunuyordu. Sıcak aperatifleri ve tatlı çeşitlerinin de olduğunu belirtmemizde fayda var sanırım. Kahvaltı yapmak için de iyi bir yer olduğunu düşünüyorum. Zira ben bir sonraki kahvaltımı burada yapmayı düşünüyorum.

Kocatepe Kahvecisi denilince aklımıza Türk kahvesi gelir. Burada Türk kahvesini içmenin keyfi bir başkadır. Ben Türk kahvesi söylediğimde son derece güzel ve köpüklü geldi. Gelen kahvenin lezzetine bayıldım. Üstelik Türk kahvesi başta olmak üzere tüm yiyecek ve içeceklerinizi açık havada tüketmeniz için özel bir açık alan bulunuyor. Buraya genelde sigara içenler oturuyor. İç mekanda sigara içmenin kafe politikası mı devlet politikası mı sebebiyle yasak olduğunu bilemiyorum.

Bir kafeye gittiğinizde, oradan mutlu ayrılmak herkesin hoşuna gider. Mutlu olmamız için başta çalışanların tavrı önemlidir. Ben buradaki çalışanların gayet güler yüzlü olduğunu gördüm. Çalışanlar müşteriyle yeterince ilgileniyorlar bence.

Mekândan ayrılmak istediğinizde sizleri yüksek bir hesap beklemeyecektir. Fiyatları gayet uygun bence. Diğer ilçelerde de şubeleri bulunan işletmecinin herkes tarafından beğenildiğini düşünüyorum.

Konum ve İletişim Bilgileri

Askabat Caddesi, No:60B, Bahcelievler | Bahcelievler, Ankara, Türkiye (Çankaya)  
+90 312 222 72 76 

R