Yemek

Kiva, Ankara

Ülkemizde pek çok dünya mutfağı yemeğini bir arada sunan kaliteli restoranlar bulmak oldukça zor. Bu alanda kendini rakiplerinden sıyırarak net bir kalite farkı yaratan Kiva pek çok dünya mutfağı yemeğini bir arada sunan kaliteli ender yerlerden biri.

Buraya ilk gidişimde Anadolu mutfağı yemekleri denemiştim. İkinci gidişimde ise Çin mutfağı yemeklerini denedim. İkisi için de tek bir şey diyebilirim. Harika. Yemeklerin eşsiz olduğundan hiç şüphe yok ancak bir o kadar eşsiz olan da yapılan servis kalitesi. Neredeyse her masa başına bir garson düşüyor ve yemek esnasında yeni bir sipariş vermeniz gerektiğinde beklemenize gerek kalmadan istediğinizi sipariş edebiliyorsunuz.

Yemekler ile birlikte sunulan ekmekler gerçekten çıtır çıtır ve çok lezzetli. Sadece ekmek yiyerek bile doyabilirsiniz diyebilirim. Çin mutfağına dair balık yemekleri denenmesi gereken muazzam tatlardan bir diğeri.

Bu mekân Next Level gibi lüks bir AVM’de yer almasına karşın fiyatlar düşük denilebilecek seviyede. Her ne sipariş ederseniz edin, kesinlikle sürpriz bir fatura ile karşılaşmıyorsunuz. Bunun yanında ne yediğinizi bilmeniz de başka bir sürprizle karşılaşmanızı engelliyor.

Kiva mevsime göre yemek menüsünde bazı değişiklikler yapıyor. Bu nedenle her yemeği tüm yıl boyunca yemek şansınız yok. Fakat her sebzeyi mevsiminde taze taze yemek oldukça güzel olacaktır.

Restoranda kullanılan çatal, bıçak ve tabaklar hepsi yep yeni. Çalışanlar gayet ilgili ve her yer tertemiz. Buraya girer girmez gözünüzü bir ışıltı alabilir. Sunduğu bu eşsiz hizmet ve lezzetler ile Kiva sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin de en iyi restoranlarından biri niteliğini kazanmış.

İletişim ve konum bilgileri

Kızılırmak, Dumlupınar Blv. No:3, Çankaya/Ankara
03122869199

R