Yemek

Kırım Sofrası, Ankara

Çiğ börek benim daha önce defalarca kez Eskişehir’de de yediğim ve tadına doyamadığım bir lezzet. Ankara’da da defalarca kez yememe rağmen hiçbir şekilde Eskişehir’de aldığım tadı alamamıştım. Fakat arkadaşımın tavsiyesiyle Kırım Sofrasına gidene kadar.

Mekâna tavsiye eden arkadaşımla beraber gittik. Öncelikle mekân iki kattan oluşuyor. Alt kat restoranken üst kat da pansiyon. Fakat benim işim tamamen çiğ börekleydi. Tasarımdan da bahsetmek istiyorum. Mekân gerçekten çok şirin ve mütevazı bir şekilde tasarlanmış. Aynı zamanda kış aylarında klasik sobayla ısınıyor bu da benim için güzel bir nostalji oldu diyebilirim.

2 porsiyon kıymalı çiğ börek ve ortaya da bir porsiyon mantı aldık. Çalışanlar oldukça ilgiliydi ve mekânın da o sıcak havası eklenince kendinizi evinizde gibi hissediyorsunuz. Aynı zamanda servis hızları falan hepsi çok iyi.

Önümüze 4 adet çiğ börek geldi. İlk lokmamı aldığım vakit bir an Eskişehir’e gittim geldim diyebilirim. Artık benim de canım çiğ börek isteyince gidebileceğim bir yer oldu. Zaten çiğ böreği zor bitirdiğimi söyleyebilirim porsiyon olarak oldukça doyurucuydu.

Mantıyı zorlanarak bitirdik fakat iyi ki de söylemişiz. Mantısını da oldukça beğendim ve buraya geliyorsanız mantıyı da denemelisiniz. Buradaki deneyimimde tamamen el emeğini hissettim ve oldukça mutlu ayrıldım bundan sonra sık sık geleceğim. Fiyat olarak da bana göre bu kaliteye göre düşük daha fazla bile olabilirdi.

İletişim ve konum bilgileri

Taşpınar Mh, 2878. Sk. No:10/A, Gölbaşı/Ankara
03124993047

R