Keşan Türkiye'nin batısında bulunan Marmara Bölgesi'nin incilerinden biri olan ilçelerimizden bir tanesidir. Edirne'ye bağlı olan Keşan turistik açıdan da oldukça ilgi çeken ilçelerimizden bir tanesi olup aynı zamanda kampçıların da uğrak yerlerinden bir tanesidir. Keşan kamp alanları açısından çok zengin bir bölge olmasa da yeterli düzeyde kamp alanlarının olduğunu söyleyebiliriz.

Keşan'a gitmek isteyen kişiler demir ve kara yoluyla ulaşmalarını sağlayabilirler çünkü Edirne'de herhangi bir havaalanı bulunmamaktadır. Fakat Tekirdağ Çorlu Havaalanından Edirne'ye geçebilirsiniz arasında 1,5 saat gibi bir mesafe bulunmaktadır. İstanbul’la Edirne arası da 1.5-2 saat olduğu için İstanbul halkı da özellikle hafta sonları sakin bir şekilde kamp yapmak için Keşan'ı tercih ederler.

Danişment Milli Parkı Kamp Alanı

Milli parklar kamp yapmak için her zaman güzel alternatifleri oluşturmaktadır. İşte Danişment Milli Parkı da bu kamp alanlarından bir tanesi olarak ön plana çıkmaktadır. Özellikle yaz aylarında oldukça yoğun olan Danişment Milli Parkı kamp severlerin de gözde yerlerinden bir tanesidir. Keşan'da yer alan diğer milli park olan Gökçetepe Tabiat Parkı'yla hemen hemen birebir aynı özelliklere sahip olan Danişment Milli Parkı'nın sahil hattı da Gökçetepe Milli Parkı'yla aynıdır. Edirne ve Keşan'ın en güzel manzaralarından birine ev sahipliği yapan milli park bu sebeple özellikle sadece yerli değil aynı zamanda yabancı turistler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.

Buraya geldiğiniz vakit sıkılmak için zaman bile kalmayacak. Doğayla iç içe spor yapmak için oldukça ideal bir yer burası. Dilerseniz yürüyüş yapabilir dilerseniz milli parkta yer alan spor alanlarında spor yapabilirsiniz. Futbol, basketbol ve voleybol sahaları bu sahalar içinde yer almaktadır. Yine buraya gelirken ekstra erzak alışverişi yapmanıza da gerek yok. Kamp alanı içerisinde hem temel ihtiyaçlarınızı karşılamanız için bir büfe var hem de aynı zamanda restoran da mevcut. Bu sebeple çocuklu, çocuksuz tüm aile ve diğer kişilerin gelip gönül rahatlığıyla kamp yapabileceği bir yer burası. Saroz Körfezi'nin de havası bir başka.

Danişment Milli Parkı Kamp Alanı Giriş Ücretleri

 • Şahıs girişi 11 lira
 • Öğrenci girişi 5.5 lira
 • Motosiklet 22 lira
 • Otomobil 33 lira
 • Minibüs 99 lira

Danişment Milli Parkı Kamp Alanı Konaklama Ücretleri

 • Çadır yeri kirası olarak 40 lira ücret ödenmektedir.
 • Karavan yeri kirası olarak 45 lira ücret ödenmektedir.

Danişment Milli Parkı Kamp Alanı Hizmetleri

 • Tuvalet, elektrik ve duş bulunmaktadır.
 • Büfe ve restoran yer almaktadır.
 • Mangal alanı bulunmaktadır.
 • Yürüyüş alanları vardır.
 • Seyir tepesi bulunmaktadır.
 • Futbol, basketbol ve voleybol sahaları yer almaktadır.
 • Plaj bulunmaktadır.
 • Bulaşık yıkama alanı bulunmaktadır.
 • Çocuk oyun alanı vardır.

Fevzi Paşa Mocamp

Burası yayla olmasa da yayla havası alabileceğiniz bir yerdir. Bu sebeple de Keşan'da bulunan kamp alanları arasında oldukça ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Bunda tabii ki kamp alanının kurulduğu alanın yerinin de payı var. Yemyeşil bir alan üzerinde kurulmuş olan Fevzi Paşa Mocamp bu yönüyle de oldukça takdir topluyor. Çünkü bu sayede çadır kurduğunuz vakit düz alanda kuramadım, belim ağrıdı gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamış oluyorsunuz. Aynı zamanda bulunduğu konum dolayısıyla da havasının oldukça güzel olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeplerden dolayı Fevzi Paşa Mocamp Keşan'da en çok tercih edilen kamp alanları arasında kendisine yer buluyor.

Denize de yürüme mesafesinde olduğunu söyleyelim. Bu sebeple burası tercih edilecek bir yer. Özellikle İstanbul'dan birçok kişi güzel bir hafta sonu kaçamağı için bu kamp alanını tercih ediyor. Buraya sırf kahvaltı ve akşam yemeği için dahi gelen kişiler var fakat kamp alanı geniş bir alan üzerinde kurulu olduğu için yoğunluk sizi bunaltmayacaktır. Buraya gelmeden önce erzak alışverişi de yapabilirsiniz kendi mangalınızı yapmanız durumunda da herhangi bir kısıtlama söz konusu değil. Bungalov evlerin farklı bir havaya bürüdüğü kamp alanı Keşan'a gelen kişilerin rahat bir şekilde tercih edeceği kamp yerlerinden bir tanesidir diyebiliriz.

Fevzi Paşa Mocamp Konaklama Ücretleri

 • Çadır yeri kirası olarak 75 lira ücret ödenmektedir.
 • Karavan yeri kirası olarak 100 lira ücret ödenmektedir.
 • Bungalov evlerin kirası olarak 150 liradan başlayan ücretler ödenir. Bungalov evlerin büyüklüğüne göre bu fiyat değişir.

Fevzi Paşa Mocamp Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik hizmetleri bulunmaktadır.
 • Restoran yer almaktadır.
 • Mangal alanı bulunmaktadır.
 • Otopark alanı bulunur.

Uzunkum Plajı Kamp Alanı

Türkiye'de birçok plaj yer almaktadır. Bu plajlar arasında belki de en şıklarından bir tanesi Uzunkum Plajıdır. Bu plajda güneşlenip denizinde yüzmek için günübirlik olarak Keşan'a gelen birçok kişi bulunmaktadır. Yani doğal olarak burada kamp yapmanın tadı da bir başka olacaktır. Saroz Körfeziyle ormanın buluştuğu Uzunkum Plajı kartpostallardan fırlamış bir görüntüye sahiptir. Dünyada cennet denilecek yerlerin arasında bulunan Uzunkum Plajı en yoğun plajlardan bir tanesidir ve alan olarak oldukça geniş bir alan üzerinde kurulduğu için bu kalabalık sizi rahatsız etmeyecektir. Özellikle İstanbul'dan birçok kişi hafta sonları kaçamak yapmak için burayı tercih etmektedir.

Kumsalının ayrı güzel olduğunu söylemekte fayda olacaktır. Yumuşacık kumsalda sabahtan akşama kadar gezebilirsiniz. Bu sebeple çadır için gelen kişilerin de kumsala kamp kurdukları sıklıkla görülmektedir. Kamp alanında aynı zamanda mangal severler için de güzel mangal alanları oluşturulmuş durumda. Bunun dışında gelen kişilerin yemek ihtiyaçlarının karşılanması için mütevazi bir restoran da var. Bu restoranda hem kahvaltı hem diğer öğünlerinizi halledebilirsiniz. Bunun yanı sıra alkollü, alkolsüz içecek ihtiyaçlarınızı yine kamp alanında karşılayabilirsiniz. Tüm bunlar düşünüldüğü vakit Uzunkum Plajı kamp severler için oldukça iyi bir alternatif oluşturacaktır.

Uzunkum Plajı Konaklama Ücretleri

 • Burada bungalov ev yoktur. Yalnızca çadır ve karavanla konaklamak mümkündür.
 • Çadır yeri kirası olarak 60 lira alınırken karavan yeri kirası değişmektedir.
 • Ayrıca günübirlik giriş ücreti olarak 10 lira ücret alınırken otomobilden 15 lira ücret alınmaktadır.

Uzunkum Plajı Kamp Alanı Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik bulunmaktadır.
 • Yürüyüş parkuru yer alır.
 • Mangal alanları mevcuttur.
 • Restoran bulunmaktadır.
 • Otopark alanı bulunmaktadır.
 • Soyunma kabinleri bulunmaktadır.
 • Şemsiye ve şezlong için 40 lira gibi bir kiralama ücreti alınmaktadır.

Keşan'da Gezilecek Yerler

Saroz Körfezi

Saroz Körfezi Keşan'a gelen kişilerin mutlaka ziyaret etmesi gereken alanların başında gelmektedir. Öyle ki Saroz Körfezi oldukça özel bir körfezdir. Dünya üzerinde kendi kendini temizleme özelliğine sahip yalnızca 6 körfez yer almaktadır. İşte bu körfezlerden bir tanesi de Saroz Körfezidir. Birçok koyu bulunan Saroz Körfezi özellikle yaz aylarında oldukça fazla bir şekilde turist akınına uğramaktadır. Zaten Keşan denilince de akla ilk gelen yerlerden bir tanesidir.

Buraya gelmek istiyorsanız windsurf için dahi gelebilirsiniz. Rüzgar sörfünün en iyi yapıldığı alanlardan bir tanesi olan Saroz Körfezi bu özelliğiyle de ön plana çıkmaktadır. Bu sebeple su sporlarına ilgisi olan kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilen bir yerdir. Çevresinde bulunan kafe ve restoranlarda oturup körfezin manzarasının da tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle birçok yerde göremeyeceğiniz balık türleri burada bulunurken kuş türlerini de görebilirsiniz. Buraya gelirken fotoğraf makinenizi yanınızdan eksik etmeyin.

İbrice Limanı

Burası Keşan'ın tarihi limanlarından bir tanesidir. Tarihinin epey eski olduğu bilinmekte olan İbrice Limanı doğa olarak da ön plana çıkmaktadır. Saroz Körfezi'nin en güzel alanlarından bir tanesi olarak kabul edilen İbrice Limanı özellikle tüplü dalış yapıp denizin altında güzel bir tur yapmak isteyen kişilerin gözde yerlerinden bir tanesidir. Denizinin de oldukça temiz olması sebebiyle buraya sırf yüzmke için gelen birçok kişi bulunmaktadır.

Denizinin sığ olması buranın en büyük artılarından bir tanesidir. Bu sebeple küçük çocuğu olan aileler de çocuklarını gönül rahatlığıyla denize sokabilirler. Aynı zamanda burada zaman zaman kamp yapan birçok kişi de görmekteyiz. Herhangi bir işletme yok fakat doğayla iç içe kamp yapmak isterseniz İbrice Limanı doğası gereği bu talebinizi çok iyi bir şekilde karşılayacaktır. Yine buraya geldiğiniz vakit geçmişte hamam, ticaret mağazası gibi kullanılan yerlerin kalıntısını da görebilirsiniz.

Hersekzade Ahmet Paşa Camii

Keşan büyük bir ilçe olmadığı için burada pek tarihi bir yer ziyaret etmek mümkün değildir. Fakat Hersekzade Ahmet Paşa Camiii tarihi bir yer ziyaret etmek istiyorsanız bu ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Yapı yaklaşık olarak 500 yıllık olsa da bu zamana kadar hiçbir şekilde bozulmadan gelmiş. 16.yüzyılda dönemin Osmanlı sadrazamı olan Ahmet Paşa tarafından yaptırılan camii bugün de onun adıyla anılıyor.

Osmanlı mimarisi konusunda oldukça güzel bir örnek olan camii çok gösterişli bir camii olmasa da oldukça heybetli görünen bir camidir. Minaresinde kurşun kaplı minare bulunmaktadır ve caminin iç mimarisinde de kalem içi işlemeler yer almaktadır. Bu da camiiyi ziyarete gelen, ibadete gelen kişilerin oldukça dikkatini çekmektedir.

Gökçetepe Kalesi

Keşan'da yer alan bu kale Gökçetepe Tabiat Parkı'na da oldukça yakındır. Bu sebeple Gökçetepe'ye gelen hemen hemen herkes kaleyi ziyaret etmektedir. Kale ülkemizde bulunan diğer kalelere oranla çok gösterişli olmasa da yine de geçmiş dönemin yapısını bu zamana kadar taşıdığı için yoğun bir ziyaretçi akımına uğramaktadır. Kaleye giriş de ücretsizdir.

Bu yer hakkında çok detaylı bir bilgi olmasa da eskiden bu kale ve çevresinde Cenevizlerinin yaşadığı tahmin edilmektedir. Kaleye giden yol oldukça güzel ve yeşil bir alan olduğu için kaleye gelen kişilerin de burayı iyi bir yürüyüş yolu olarak gördüğünü söyleyebiliriz.

Keşan kamp alanları ve Keşan'da gezilecek yerler bu şekildedir. Belki diğer bölgeler kadar bol alternatif sunmasa da sunmuş olduğu alternatiflerin oldukça yeterli olduğunu söylemekte fayda olacaktır. Özellikle yaz aylarında şehir gürültüsünden bunalan kişiler için Keşan'ın çok iyi bir kaçamak olduğunu ve doğasının oldukça eşsiz olduğunu söyleyebiliriz.

Keşan Kamp Alanları | En İyi Kamp Alanları, Konaklama Hizmetleri, Ücretleri, Gezilmesi Gereken Yerler ve Ulaşım