Öyle bir mekân  düşünün ki içerisinde sohbeti, eğlenceyi, mutluluğu, kederi, gözyaşını ve daha birçok şeyi barındırsın, işte bu düşündüğünüz yer Keremeyle Meyhanesi. Ankara’nın Ayrancı mahallesinde, Büyükelçiliklerinin yanı başında hem müşterilerin hem de çalışanların sizi sımsıcak karşılayacağı bir yer.

1980’li yıllarda faaliyete giren bu mekân görünüşünde salaş olsa da gittiğinizde usta oyuncularla, yazarlarla ya da önemli gazetecilerle karşılaşmanız mümkün. Ancak burası ile ilgili bizi en çok mutlu eden şey; her yerde olduğu gibi burada da Atatürk başımızın üzerinde.

Ankara’nın birkaç köklü meyhanelerinden biri Keremeyle Meyhanesi. Gidenlerin güler yüzle ayrıldıkları bu mekân o eski meyhane kültürünü hala ayakta tutmaya çalışan ve bunu başaran nadir yerlerden. Yeni nesil meyhanelerdeki gibi yanınızdakinin sesini duyamayacak kadar gürültülü bir müzik yok burada.

Gittiğinizde kadehinize eşlik eden müziklerle gerçek meyhane deneyimi yaşayacaksınız. Masalarımızın başköşesinde bulunan rakının yakın dostları olan mezelerden dilediğinizi geniş meze menüsünden sipariş edebilir ve dostlarınızla muhabbetinizi şenlendirebilirsiniz.

Ben rakının yanında yemeğimi de yerim diyenlerdenseniz şeflerin özenle hazırladığı yemeklerden de sipariş edebilirsiniz. Memnun ayrılmamanız için hiçbir sebebi olmayan bu meyhaneye gönül rahatlığıyla eşleriniz ve dostlarınızla gidebilirsiniz.

İletişim ve konum bilgileri

Kavaklıdere, Çankaya/Ankara
03124183626Keremeyle Meyhane, Ankara