Yemek

Kel’in Yeri, Gazimağusa, KKTC

Kuzey Kıbrıs’ta tatilinizi Salamis Hotel’de geçirmeye karar verdiyseniz veya rotanız bir şekilde Gazimağusa ile Bafra Turizm Bölgesi arasında kalan Yeni Boğaziçi’nden geçiyorsa mutlaka kebaplarıyla ünlü Kel’in Yeri’ne uğramanızı öneriyoruz. Yeni Boğaziçi, Gazimağusa’nın İskele yönündeki mahallelerinden bir tanesi. Karpaz yönüne giderken bu mahalleden geçildiği için ziyadesiyle işlek bir yer ve elbette Bafra’daki otellerin de bu yoğunlukta etkisi büyük.

Peşinen, işletmedeki fiyatların Türkiye’deki muadillerine göre yüksek olduğunu belirtelim. Buna karşın Türkiye’de bulunamayan lezzetlerin Kel’in Yeri’nde afiyetle denenebileceğini de belirtmemiz gerekir. Hemen her tip ızgara ve kebap çeşidi olsa da işletmedeki favorilerimiz fırın kebabı ve şeftali kebabı. Her ikisi de hem doyurucu hem lezzetli. Sadece midenize değil, gözünüze de hitap ettiğini vurgulamalıyız.

Alkollü bir işletme olan Kel’in Yeri, hem tabakta hem de ekmek arası (özel pide) kebap sunumu yapıyor. Bütçenize ve açlığınıza göre tercih sizin.