Son zamanlarda oldukça popüler olan sokak lezzetlerinden en güzel ve iştah kabartanı tabii ki kokoreç.  Ama kokoreç her yerde yenmez.  Yapıldığı malzeme itibariye temiz ve nezih mekânlarda tüketilmesi gerekiyor.  Kekik Kokoreç tam da tarif ettiğim gibi bir mekân. Ferah, geniş ve bakımlı yapısıyla kokoreç sevenlerin yeni adresi olmuş durumda.

Kekik Kokoreç müşterilerine sadece kokoreç lezzetini sunmuyor. Midye tava ve leziz köftesiyle de birden fazla seçenek sunuyor. Çorba çeşitleri de cabası. Benim tavsiyem kesinlikle el yapımı köfte.

Mekân genellikle kalabalık oluyor ancak çalışan sayısındaki fazlalık ve hızlı servis sayesinde siparişler dakikalar içerisinde müşterilere sunuluyor. Kazançlarını müşterilerinden sağladıklarını bildikleri için çalışanlar oldukça güler yüzlü ve sıcakkanlılar.

Kekik Kokoreç fiyatlandırma konusunda da müşterilerini memnun ediyor. Sundukları hizmete göre mütevazı bir fiyatlandırma yapıyorlar.  Bu kadar nezih bir ortamda sunulan kaliteli bir hizmetin bu denli ucuza sunulması beni oldukça şaşırttı doğrusu.

Ankara trafiğini göz önünde bulundurursak, mekânın kendine ait otoparkı olması vesilesiyle arabayla da gönül rahatlığıyla gidilebilir. Zaten mekân o kadar ferah ki günün bütün yorgunluğunu burada atabiliriz.  Demem o ki bütün kriterler göz ününe alındığında bu mekân Ankara’da kokoreç yenebilecek sayılı mekânlar arasında.

Gerek bireysel gerekse de arkadaş grubuyla gidilebilecek mekân aileler açısından da son derece müsait. Benim tavsiyem Ankara’da kokoreç yiyeceksek bu mekânda yemeliyiz.

Konum ve iletişim bilgileri

Ragıp Tüzün Mah. İvedik Cad. No:200/B Demetevler, Yenimahalle, Ankara Türkiye
Anıtkabir noktasına 4,9 km mesafede
+90 312 315 17 51Kekik Kokoreç Yenimahalle, Ankara