Yemek

Kebapçı Emin Usta, Ankara

Altındağ bölgesinde, Kale mahallesinde bulunan bu salaş lokanta, benim yediğim en mükemmel kuru fasulye ve pilavı servis ediyor. Salaş kelimesini laf olsun diye kullanmadım, gerçekten yemeklerinizi çok rahatsız bir yerde tüketiyorsunuz. Buna rağmen etraf gerçekten kalabalık desem inanır mısınız?

Buraya geldiyseniz bence, ızgara köftesini ya da kuru fasulye ve pilavını söylemelisiniz. Diğer lezzetleri de güzel ama o ikisi benim favorim. Bu arada her ne söylerseniz söyleyin, cacık kesinlikle ihmal edilmesin. Tattığınız anda, cacığı neden bu kadar abarttığımı sizler de anlayacaksınız. Burada yemek pişirmenin en ince detaylarına hakim aşçılar çalışıyor sanırım. Garsonlar samimi, aşçılar bilgili ve işletmeci, dükkan işletme konusunda gerçekten yeterli.

Biraz fiyatlardan bahsetmeliyim, bence bölgedeki çoğu yere göre makul düzeylerde ödüyorsunuz. Yemekleri, mezeleri sıcak çay ve kahve çeşitleriyle hem huzur bulmanızı hem de bunu uygun fiyatlara getirmenizi sağlıyor.

Özellikle öğle ve akşam yemeği saatlerinde burayı fazlasıyla yoğun bulabilirsiniz. Beklememek adına, önden yer ayırtmanız yararınıza olacaktır. Burada mevsimine göre açıkta oturma şansınız da bulunuyor. Serin, mistik bir havası olduğunu söyleyebilirim.

Hijyen konusunda takıntılı insanlardansanız, size burada gönül rahatlığıyla yemek yiyebileceğinizi söylemeden geçemeyeceğim. Temizlik takıntısının ne demek olduğunu en iyi ben biliyorum. Çoğu kez gidilen bir mekandan yemek yiyemeden kalkmak zorunda kalışım olmuştur. Burada bunu yaşamadım. Gerçekten içim rahat ederek yemek yedim. Gittim, memnun kaldım ve denemenizi en içten duygularımla öneriyorum.

İletişim ve konum bilgileri

Kale, Koyunpazan Yokuşu No:48 Samanpazan/Altındağ/Ankara
03123102712

R