Döneri ve kebabı en çok övülen yerlerden biri de Kebapçı Canbolat. Mekân giden herkes tarafından övgülere boğuluyor. Bu nedenle bir denemek gerektiğine kanaat getirip ziyaret ettim.

Öncelikle burasının beklenenden çok küçük bir yer olduğunu
bilmelisiniz. Hatta o kadar küçük ki içeride oturma yeri dahi yok. Sadece dışarıda
oturabiliyorsunuz. Döneri ve kebabı gerçekten lezzetli. Açık söylemek gerekirse
beklediğimin de üstündeydi. Bu lezzetin sırrının kesinlikle iyi malzeme
kullanılarak oluşturulmuş özel bir formül olduğunu düşünüyorum.

Mekan küçük olduğu ve iç kısımda oturacak yer olmadığı için yalnızca yemeklerin hazırlandığı kısmın gözlemini yapabildim. Buranın temizlik açısından bir sorunu görünmüyor gibi.

Hazırlanan ürünler gayet steril ortamlarda hazırlanıyor. Fiyat konusuna değinmek gerektiğinde yediğiniz yemeğin lezzetine bakıldığında bunun hakkının çok altını ödüyorsunuz.

Burası hakkında bilinmesi gereken bir diğer nokta hafta sonları kapalı olduğu. Cumartesi ve Pazar günleri çalışmıyor yani hafta sonu giderseniz dönerin tadına bakamadan dönersiniz. Yalnızca hafta için çalışan Kebapçı Canbolat, gün içinde de yalnızca 1 ya da 2 saat değerlendirilebilecek bir yer. Bu da öğle saatleri, bu saatler arasında leziz ve güzel yemekler bulmak mümkün. Aksi durumda servisin kapanmış ya da etin kalmamış olduğunu görebilirsiniz.

Bu mekân servis saatlerine dikkat edildiği takdirde çok özel tarifler ile yapılmış yemekler yiyebileceğiniz mekânların başında geliyor. Bu nedenle ziyaretinizi şiddetle öneriyorum.

Konum ve iletişim bilgileri

Aydınlıkevler Mahallesi, İrfan Baştuğ Caddesi No: 110 Altındağ, Ankara 06130 Türkiye
Anadolu Medeniyetleri Müzesi noktasına 2,9 km mesafede
(0312) 316 89 41Kebapçı Canbolat, Ankara