Yemek

Kebabistan, Ankara

Ulus’ta güzel, kaliteli bir restoran bulmada zorlanan Ankaralılara ilaç gibi gelecek bu mekân. Personeller hizmette sınır tanımıyor, çok dost canlısı şekilde yaklaşıyor ve müşterilere yardım etmek adına tüm çabayı gösteriyor. Mekân günün her saatinde işlek olmasına rağmen doluluk hiçbir zaman sizi ayakta bırakacak şekilde olmuyor. Bu sebeple rezervasyonsuz gidebilmek için uygundur diyebilirim.

Mekân oldukça otantik bir yapıda. Duvarlarda eski güreşçilerin fotoğrafları yer alıyor. Bu da mekâna doğal olarak farklı bir hava katıyor. Ayrıca burası Ankara’nın en eski restoranlarından biri. Herkes tarafından bilinen ve çok tercih edilen bir yer. Buraya günün hangi saatinde giderseniz gidin damak zevkinize uygun, öğüne uygun bir yemek bulabileceksiniz. Çeşitli menüsü sayesinde aç kalma gibi bir ihtimaliniz yok.

Ben buraya her gidişimde farklı şeyler deniyorum. Adana kebap, Kıymalı Ankara Pidesi, dönerler ve çorbalar. Ne yerseniz yiyin memnuniyeti garanti eden bir restoran. Ben çoğunlukla Adana kebabını tercih ediyorum. Hem sunum açısından hem de porsiyon açısından beni oldukça tatmin ettiği bir gerçek.

Mekânın bana göre tek eksisi park sorunu olması. Ulus gibi kalabalık bir semtte zaten park başlı başına bir sorun. Ancak restoran işletmecileri bu durumu göz ardı etmiş olsa gerek herhangi bir vale hizmetinde bulunmamış. Bunun dışında bu mekânda her detayı sevdim ve fiyatları da oldukça makul buldum diyebilirim.

İletişim ve konum bilgileri

Anafartalar, Sanayi Cd. 6 E, Altındağ/Ankara
tel:03123108080

R