İzmir'in birçok bölgesinde birbirinden güzel kamp alanları bulunmaktadır. Hiç beklemediğiniz yerlerde harika kamp vakti geçirebilirsiniz. İşte bunlardan bir tanesi de İzmir'in Kaynaklar köyündeki kamp alanı. Buraya gelen birçok kişi ortalama bir kamp deneyimi yaşayacağını düşünürken kamp dönüşünden çok daha fazlasını alarak dönüyorlar.

Kaynaklar köyü İzmir'in Buca semtine sadece 9 kilometre uzakta. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Durağından 177 numaralı Eshot yaklaşık 30 dakikada bir bu köye geliyor. Buca’da bulunan Hasanağa bahçesi önünden de Kaynaklar Köyü'ne gelen dolmuşlara binebilirsiniz. Şahsi aracınızla da Buca'dan tabelaları takip ederek Kaynaklar Kamp Alanı'na kısa süre içinde gelirsiniz.

Buraya kamp alanı dediysek de köyden uzakta bir yer olarak düşünmeyin. Kaynaklar Kamp Alanı ve Kaynaklar Köyü arasında yalnızca 400 metrelik bir mesafe var. Yani buraya geldiğiniz vakit bu şirin köyle sürekli iletişim halinde olabilirsiniz. Burası klasik kampçıların yeri. Yani bu tanımı biraz daha açmak gerekirse birçok özel kamp alanında bulunan elektrik, kiralık buzdolabı gibi fırsatları burada bulmanız mümkün değildir. Burada doğayla baş başa olmaktasınız. Ormanda şehrin gürültüsünden tamamen uzak sessiz bir kamp...

Kaynaklar Kamp Alanında Yapılacaklar

  • Arkadaşlarınızla kamp ateşi yakıp bu ateşin etrafında şarkılar söyleyebilir, mangal yapabilirsiniz.
  • Tırmanma gibi bir hobiniz varsa ve bu konuda profesyonel olduğunuzu düşünüyorsanız burada tırmanma alanları da mevcut. Aksesuarlarınızı getirmeyi unutmayın.
  • Yürüyüş için orman her zaman en iyisidir. Ormanın havasını içinize çekip yapacağınız yürüyüş sizi kendinize getirecektir.
  • Burada belki diğer özel kamp alanlarındaki gibi restoran ve kafeler mevcut değil. Fakat yazımızın bir bölümünde buranın köy meydanına sadece 400 metre uzaklıkta olduğunu söylemiştik. Sabah köy meydanına inip kahvaltınızı el yapımı gözleme ve çayla yapabilirsiniz. Aynı zamanda köyde yemek yiyeceğiniz birçok yer de mevcut. Köy esnafı buraya birçok kişi kamp yapmak için gelse de fiyatlarda uçmamış bu da önemli bir artı.

Kaynaklar Kampına Gelmişken Gezilmesi Gereken Yerler

  • Kunduracı Çınarı Tabiat Anıtı
  • Hüseyinoğulları Piknik Alanı

Bu iki mekân da Kaynaklar Köyü'ne gelen birçok kişinin uğrak yerleri. Sizler de kamp alanına yakın olan bu yerleri kamp yaparken dahi ziyaret edebilirsiniz.

Harita Konumu ve Ulaşım



Kaynaklar Kamp Alanı | Hakkında Bilgi, Yapılacaklar, Gezilecek Yerler ve Ulaşım