Yemek

Kaygısız Meyhane, Ankara

Meyhanelerin geleneğimizde ayrı bir yeri vardır. Dostlar burada hemhal olur, birbirleriyle burada meşke salar; burada camlar değil asıl canlardır tokuşturulan. Yarenlik dedin mi meyhane gibisi var mı ki demiştir nice şairler…

İşte kaygısız meyhane de hemhal olmak isteyen, yarenlik muhabbetlerin tadına tat katmak isteyenlerin değil midir ki kıyıda köşede kalmış mekânı… Bursa’da da ayrıca bir şubesi var bu işletmenin.

İçelim güzelleşelim derler akşamcılar… Derler demesine amma öyle güzelleşmek lafla kat’iyen olmaz. Hemhal olmak gerek bir iki kadehle; burada camlar değil canlardır tokuşturulan diyor mekân sahibi. Öyle ya nerede kaldı böyle eski dostlarla bir araya gelebileceğiniz yerler… Huzurun tam da ortasında, Çankaya’nın en nezih semtinde sizi de bir akşam ağırlamak ister.

Burada Camlar Değil Canlar Tokuşturulur..

Geleneğimizde meyhane kültürünün apayrı bir yeri vardır. Dertleriyle hemdert olanlar aşkı şevkle meşk tutanların diyarı değil midir buralar… Ve yarenlikler yine burada edilir diyor işletme sahibi.

Nezih bir ortamda sizi ağırlıyor kaygısız meyhane ve o sıradan, samimiyetsiz ortamı burada bulamazsınız. Hüzzam taksimleri, nihavent ezgiler işte burada sizi bekler.

İletişim ve konum bilgileri

Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, Alacaatlı Caddesi, Hilmi Barlas City Park, No:9/F, Çankaya/Ankara
03122420052

R