Yemek

Karikatür Bi Kafe Eryaman, Ankara

İsminin değişik olması kadar dışarıdan bakıldığında mekânın tasarımı da en baştan insanlarda çok hoş bir izlenim uyandıran bir yer Karikatür Bi Kafe. İçeri girdiğinizde ise oluşan bu izlenimin fazlasıyla yerinde olduğunu hemen anlıyorsunuz.

Baştan belirteyim, Eryaman’da bulunan bu mekân alkollü içecek hizmeti de veren bir yer. Bu anlamda alkol tercih edenler için de oldukça cezp edici gibi duruyor.

Benim en beğendiğim şey ise serpme kahvaltı. Gerçekten çok güzel ve doyurucu. Sufleleri ise tek kelime ile mükemmel. Fakat favorim atıştırmalık tabağı. Bu gerçekten bir sanat eseri.

Mekanın bu kadar güzel ve kaliteli bir olduğundan bahsedince aklınıza hemen fiyatların oldukça yüksek olması gelebilir. Ancak burayı Ankara’daki diğer muadili yerler ile karşılaştırdığımda, aksine fiyatların fazlasıyla uygun olduğundan dahi söz edebilirim.

Tek başınıza, bir arkadaşınızla ya da ailece rahatlıkla gidebileceğiniz bir yer burası. Bunun yanında Eryaman’da çok fazla içkili yerin olmaması da bu alanda buranın kıymetini bir nebze arttırıyor.

Lezzetli yemekleri, oldukça geniş ve doyurucu serpme kahvaltısı ve hızlı servisi ile çalışanların hayli güler yüzlü olması birleşince ortaya gerçekten insanların keyifli vakit geçirebileceği bir yer çıkmış.

Benim bu tür işletmelerde en çok önem verdiğim konu servis hızı ve hijyendir. Bu mekân için bu iki kritere de 10 puan verdiğimi belirtebilirim.

İşletmecilik anlayışını gerçekten benimsemiş olan Karikatür Bi Kafe’nin sahibi de müşterilerine çok ilgi ve alaka gösteren ve önerilere açık birisi. Çok nadir de olsa yaşanan herhangi bir olumsuzlukta hemen müşterileri ile ilgilenmesi ve ikramlarda bulunması da buranın müşterilerine ne kadar değer verdiğini anlamanıza yardımcı oluyor.

Karikatür Bi Kafe, ailenizle ya da arkadaş gruplarınızla çok rahat bir şekilde gidip keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yer. İster dünya mutfağının farklı lezzetlerini tadabilir isterseniz de hoş sohbetleriniz ile içkinizi yudumlayabilirsiniz. Kafe anlayışı gerek menüsü gerekse de iç dizaynı ile çok farklı bir yere taşıyan bu mekân benim size şiddetle tavsiye edebileceğim yerler arasında.

Konum ve iletişim bilgileri

Erzurum Kongresi Caddesi, Metrokent AVM No:34 Eryaman, Ankara
(0312) 514 54 44

R