Doğayla ve sevdiklerinizle baş başa zaman geçirebileceğiniz bir yer arıyorsanız ve henüz Karagöl’e gitme şansı bulmadıysanız bu doğal güzelliği görmek isteyeceksiniz. İzmir il sınırları içerisindeki sayılı milli park alanından biri olan Karagöl, Karşıyaka ve Bayraklı ilçelerinin kuzeyinde bulunuyor. Yamanlar Dağı’nın en yüksek noktalarından birinde bulunan gölün çevresi çam ağaçlarıyla çevrili…

Karagöl’e toplu taşıma olanağı bulunmuyor. Buna karşın düzenlenen turlara dahil olabilir veya kendi aracınızla ya da kiralık araçla çıkabilirsiniz. Her ne kadar yürüyüş ve bisiklet için uygun da olsa, hem mesafenin uzunluğu hem trafik riskleri hem de dik yokuşlardan ötürü bunu tavsiye edemeyiz.

Parkın içerisindeki tesislerde öğünlerinizi ağız tadıyla gerçekleştirebilir veya gitmeden önce kendi soğuk sandviçinizi yanınızda götürebilirsiniz. On yıl öncesine kadar tam anlamıyla piknik alanı olan Karagöl’de nostaljik zaman geçirmeniz hâlen mümkün. Aileniz veya arkadaşlarınızla havaların iyi olduğu aylarda Karagöl’e çıkıp piknik keyfi yapabilirsiniz. İsterseniz de doğa yürüyüşü yapıp oksijenle buluşabilir veya doğa fotoğrafçılığına ilginiz varsa eşsiz kareler yakalayabilirsiniz.

Karagöl Milli Parkı, İzmir