Yemek

Karadeniz Pide, Ankara

Pide benim yemekten en çok haz aldığım yemeklerden bir tanesi. Karadeniz usulü olsun olmasın fark etmez pide görünce dayanamam. Okuluma da yakın olması açısından ve internetteki yorumlara da güvenerek Bosna Hersek Caddesinde bulunan Karadeniz Pide yeni tercihim oldu.

Öncelikle mekân küçük ama şirin bir yer. Masa düzenini oldukça beğendim. Aynı zamanda temizliğe de oldukça önem verdikleri belli ve mekân adeta pırıl pırıl. Çalışanların da sıcaklığı eklenince kendinizi çok rahat hissediyorsunuz. Turşu kavurma ve mısır ekmeği önden ikram olarak geliyor ve benim gibi turşu seven birisiyseniz turşuları gerçekten çok güzel.

Menüleri de oldukça çeşitli ve yöresel birçok yiyecek mevcut. Ben pide yemek için geldiğimden dolayı diğer tatları denemeyi başka zamana bıraktım. Bu sebeple benim tercihim kapalı kıymalı pide oldu. Siparişim de çok beklemeden geldi.

Öncelikle porsiyon olarak oldukça büyük olduğunu söyleyebilirim. Lezzetine gelecek olursak da gerçekten harikaydı. Ankara’da da bundan önce çok Karadeniz pidesi yedim fakat en iyisi diyebilirim. Zaten malzemelerin hepsi de Karadeniz’den geldiği için gerçek bir Karadeniz pidesi tadını rahat bir şekilde alıyorsunuz.

Yemeğin üstüne Hamsiköy sütlacı yemeden olmazdı. Sütlaç gerçekten çok başarılıydı sırf bunun için dahi gelebilirsiniz. Yemekten sonra güzel bir çay ikramı da olduktan sonra hesabı ödeyerek mekândan ayrıldım. Fiyatları da rakipleriyle aynı düzeydeydi ve fazlasıyla değdiğini söyleyebilirim

İletişim ve konum bilgileri

Bosna Hersek Cad. No:26 Bahcelievler, Cankaya, Ankara
03122222199

R