Ege Bölgesi tatil yapmak için ülkemizdeki en güzel yerlerin başında gelmektedir. Ege denilince de insanların ilk aklına gelen yerlerden bir tanesi şüphesiz ki İzmir oluyor. İzmir merkeze yalnızca 100 kilometre uzaklıkta bulunan Karaburun da tatilcilerin favori yerlerinden bir tanesidir. Ayrıca Karaburun kamp alanları açısından da kamp severlere oldukça güzel alternatifler sunmaktadır.

Karaburun'a gidecek olan kişiler öncelikle İzmir'e gelmelidir. Hava ve kara yolunu tercih ederek İzmir'e günün her vaktinde gelebilirsiniz. İzmir'e geldikten sonra da Karaburun'a merkezden giden birçok dolmuş ve otobüs bulunmaktadır. Aynı zamanda vapuru tercih edecek olan kişiler de önce Karşıyaka iskeleye gidip oradan vapurla Karaburun'a geçebilirler. Vapuru tercih edecek olan kişilerin öncesinde vapur seferlerini takip etmesini öneriyoruz.

Ardıç Kamp Alanı

Ardıç Karaburun'daki en güzel plajlardan bir tanesidir. Belediye tarafından işletilen Ardıç birçok kamp alanında görmenin mümkün olmadığı derecede bir güzelliğe sahiptir. Plajının güzelliği ve denizinin berraklığıyla birlikte Karaburun'da kamp için tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. Özellikle sıcak yaz aylarında çevre halkının akınına uğradığını rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Plaj oldukça büyük bir plaj olduğu için kalabalık sizi pek rahatsız etmeyecektir ve sevdiklerinizle özel alanınızda istediğiniz gibi kamp yapabilirsiniz. Gölgelik alanları da mevcut olması özellikle yaz döneminde buraya gelecek kişiler için önemli bir detaydır.

Karaburun yolu üstünde bulunan Ardıç Kamp Alanı merkeze de oldukça yakındır. Yani dilediğiniz vakit merkeze geziye çıkabilirsiniz. Burası özel bir işletme tarafından işletilmese dahi tuvalet ve duşunun bulunması çok önemli bir artı olarak gösterilebilir. Yiyecek ihtiyaçlarınızı gelmeden önce karşılayabileceğiniz gibi yakınlarda bulunan marketlerden de bu tarz ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Fakat burada herhangi bir şekilde mangal alanı yok ve mangal yakmak yasak. Bu sebeple yemek yapmak istiyorsanız piknik tüpünüzü getirmenizi öneriyoruz. Burası daha çok 2-3 günlük sessiz bir şekilde kamp yapmak isteyenlerin tercih edeceği noktalardan bir tanesidir. Çadır ve karavan yeri için de herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Plajda bulunan işletmeden dilerseniz şezlong ve şemsiyeyi belli bir ücret karşılığı kiralayabilirsiniz.

Şirin Baba Kamping

Karaburun'un en güzel yerlerinden birisinde kurulmuş olan Şirin Baba Kamping buraya gelen herkesin rahatlıkla tercih edebileceği alanların başında gelmektedir. Şirin Baba Kamping denize yalnızca 2-3 dakika uzaklıkta bulunan ve yeşilin her tonuna ev sahipliği yapan özel bir kamp alanı. Çocuklu ailelerin de sıklıkla tercih etmiş olduğu Şirin Baba Kamping tam bir hayvan dostu. Bu sebeple evcil hayvanımı tatile gitmeden önce nereye bırakacağım derdi burada söz konusu değil kamp alanında evcil hayvanlar da kabul ediliyor. Oluşturmuş olduğu otantik havayla birlikte de ortaya Karaburun'un en güzel kamp alanlarından bir tanesi ortaya çıkıyor.

Şirin Baba Kamping fiyat olarak da oldukça ortalama bir model izlemiş. Bu sebeple özellikle yaz aylarında buranın oldukça yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Buranın tek dezavantajı olarak rüzgarı sayabiliriz. Fakat Karaburun konumu sebebiyle Ege'nin en rüzgar alan bölgelerinden bir tanesi olduğu için bunun da kamp alanıyla herhangi bir ilgisi yok. Mangal yakmanın serbest olduğu Şirin Baba Kamping'te dilerseniz sabah, akşam çıkan yemekleri de ücreti karşılığında alabilirsiniz. Son bir tavsiye olarak da buraya gelmeden önce işletmeyi aramak olacaktır. Çünkü burası oldukça yoğundur ve ekstra da olsa bazı durumlarda müşteri kapasitelerini çoktan aşmış olabiliyorlar.

Şirin Baba Kamping Konaklama Ücretleri

 • Kendi çadırıyla gelen kişiler günlük kişi başı 30 lira ücret ödemektedir.
 • İşletmenin çadırını da kişi başı 50 lira ödeyerek kiralayabilirsiniz.

Şirin Baba Kamping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik ihtiyaçları karşılanmaktadır.
 • Ortak buzdolabı bulunmaktadır.
 • Mutfak ve bulaşık yıkama alanları vardır.
 • Mangal alanı mevcuttur.
 • Restoran vardır.

Morkoyun Bungalov & Çadır Kamp

Morkoyun Bungalov & Çadır Kamp Karaburun'da tercih edeceğiniz en iyi kamp alanlarından bir tanesidir. Vermiş olduğu hizmetle de kamp severler tarafından övülen yerlerin başında gelen Morkoyun aynı zamanda konum olarak da oldukça iyi bir yerdedir. Doğasına gelecek olursak kamp alanında başta zeytin ağaçları olmak üzere birçok çamlık bölge de yer almaktadır. Bungalovların görüntüsü de kamp alanına ayrı bir hava katmaktadır. Denize yalnızca yürüme mesafesinde 5-10 dakika uzaklıkta olan Morkoyun kamp alanı çocuklu ailelerin ve arkadaş gruplarının rahatlıkla tercih edeceği kamp alanlarının başında gelmektedir.

İşletme mangal yakılmasına izin vermiyor bunun ön bilgisini de vermiş olalım fakat piknik tüpü getirebilirsiniz. Aynı zamanda işletme içinde oldukça güzel bir restoran da bulunmaktadır. Bu restorandan da yiyecek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Oluşturmuş oldukları ortama baktığımız vakit daha çok şirin bir tatil köyünü andırdığını söyleyebiliriz. Özellikle bungalov evlerinin içi çok güzel bir şekilde dizayn edilmiş. Kahverenginin en güzel tonları bungalovlarda kullanılmış ve kişilerin temel ihtiyaçlarını karşılamaları için her şey düşünülmüş durumda. Siz de bungalov evlerde kamp yapmayı sevenlerdenseniz burayı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Morkoyun Bungalov & Çadır Kamp Konaklama Ücretleri

 • 9 adet bungalov bulunmaktadır. Gelmeden önce rezervasyon yaparak bunlardan bir tanesinde kalabilirsiniz. 2 kişilik bungalov evlerin günlük kirası 400 liradır.
 • Tek kişilik çadır yeri kirası olarak 60 lira ücret talep edilmektedir.
 • Bu fiyatlar içinde kahvaltı da dahildir.

Morkoyun Bungalov & Çadır Kamp Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik hizmetleri mevcuttur.
 • Masa tenisi gibi ortak oyun alanları vardır.
 • Ortak buzdolapları vardır.
 • Restoran bulunmaktadır.

Boyabağ Özen Kamp

Boyabağ Özen Kamp denize sıfır bir kamp alanı olmasıyla birlikte rakiplerine göre avantaj sağlamaktadır. Kamp alanı aynı zamanda restoran olarak da kullanılmaktadır. Bu sebeple burası günün her vakti kalabalık olmaktadır. Fakat dizayn olarak güzel bir şekilde tasarlandığı için bu kalabalığın rahatsız edici düzeyde olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle çadır alanları oldukça güzel bir şekilde tasarlanmış. Bu sayede buraya yazın en sıcak vaktinde dahi gelseniz sıcağın sizi bunaltmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle yaz aylarında oldukça yoğun olan Boyabağ Özen Kamp bahar aylarında da epey bir yoğunluk yaşamaktadır.

İşletme aynı zamanda bir restoran da olduğu için dışarıdan yiyecek getirilmesine pek müsaade etmiyor. Yani doğal olarak da mangal alanları da yok. Bu sebeple yiyecek ihtiyaçlarınızı ya işletmeden karşılayabilirsiniz ya da merkeze gidip oralardan karşılayabilirsiniz. Fakat işletmenin menüsünün oldukça zengin olduğunu söyleyebiliriz. Izgara çeşitlerinden sebze çeşitlerine birçok yemek bulunmaktadır. Aynı zamanda alkollü ve alkolsüz içecekler yine menüde yer alıyor bu sebeple işletmeden bu tarz ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Özellikle gün batımını ve günün doğuşunu denize sıfır böylesine manzara olarak güzel bir kamp alanında izlemek de oldukça iyi bir avantaj.

Boyabağ Özen Kamp Konaklama Ücretleri

 • Kamp alanında bulunan evlerde 2 kişi konaklamanın fiyatı 300 lirayken 3 kişi konaklamanın fiyatı 360 liradır. 4 kişi ve daha fazlası için ekstra olarak 100 lira ücret talep edilmektedir.
 • Bungalov evlerde tek kişi konaklamanın fiyatı 150 lira, 2 kişilik bungalov evlerde konaklamanın fiyatı 160 lira ve 3 kişilik bungalov evlerde konaklamanın fiyatı 220 liradır.
 • Çadır yeri kirası olarak kişi başı 60 lira ücret talep edilmektedir.
 • 7 yaş ve altı için herhangi bir ücret alınmaz.
 • Bu fiyatların hepsine kahvaltı dahildir.

Boyabağ Özen Kamp Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik hizmeti verilmektedir.
 • Günün her vaktinde restorana uğrayabilirsiniz.
 • Yılın belirli dönemlerinde yoga kursları kamp alanı içinde yapılmaktadır.

Pingala Glamping Caravan Hotel

Burası oldukça şirin bir kamp alanıdır. Karaburun'da bulunan diğer kamp alanlarına göre konsept olarak oldukça farklı olan Pingala Glamping Caravan Hotel oluşturmuş olduğu ortamı düşündüğümüz vakit karavan kamp alanları arasında en iyilerden bir tanesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ne çok büyük ne çok küçük bir alanda kurulmuş kamp alanı doğa bakımından da oldukça zengindir. Kamp alanının hemen her noktasında ağaçları görebilirsiniz. Denizin de yürüme mesafesinde olduğu kamp alanı özellikle ortak kullanım alanlarını çok güzel bir şekilde tasarlamıştır. Özellikle akşam vakitlerinde ışıklandırmayla birlikte ortaya güzel manzaralar çıkıyor.

Burası kamp severlere de oldukça esnek davranıyor. İşletmenin kendi içerisinde yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabileceğiniz bir restoran tarzı bir kafeleri olsa dahi buraya gelirken yemek getirme konusunda size herhangi bir kısıtlamada bulunmuyor. Hatta çevre restoran ve kafelerden de dilediğiniz gibi yemek siparişi verebiliyorsunuz. Fakat kamp alanının doğallığının bozulmaması açısından mangal yakılmasına müsaade edilmiyor. Yani genel olarak zaten Karaburun'daki kamp alanlarının birçoğunda mangal yakmak yasak. Çocuklu ailelerin de sıklıkla tercih ettiği kamp alanı size farklı bir ortam sunacaktır.

Pingala Glamping Caravan Hotel Konaklama Ücretleri

 • İşletmede 6 karavan bulunmaktadır. Bu karavanlarda yer bulmak için öncesinden rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz.
 • 2 kişi kahvaltı dahil 400, 3 kişi kahvaltı dahil 500 lira ödemektedir. Karavanlar içinde klima, buzdolabı, duş, tuvalet ve oturma grubu yer almaktadır.
 • 2 adet de işletmede çadır bulunmaktadır. Çadır kiraları sezonluk olarak değişkenlik göstermektedir.

Pingala Glamping Caravan Hotel Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik hizmeti bulunmaktadır.
 • Çocuklar için oyun alanları vardır.
 • Restoran bulunmaktadır.
 • Salıncak ve hamaklar bulunmaktadır.

Maki Boyabağı Kamp Alanı

Burası Karaburun'da denize sıfır kamp alanlarından bir tanesi olarak gösterilebilir. Karaburun'da yer alan diğer kamp alanlarına göre burası oldukça yeni bir kamp alanıdır. Bu sebeple oldukça modern bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Yeşil bir alanda kurulmuş olan Maki Boyabağı Kamp Alanı ailenizle de gönül rahatlığıyla gelebileceğiniz kamp alanları arasında yer almaktadır.

Karaburun'da yer alan diğer kamp alanlarının aksine burada mangal yakmanızda herhangi bir sorun olmayacaktır. Aynı zamanda burada kafeterya da var yemek ihtiyaçlarınızı oradan da karşılayabilirsiniz. Küçük ve samimi bir ortam oluşturulmuş ve kampçıların gün içinde keyifli vakit geçirmeleri de düşünülerek localar oluşturulmuştur. Burası yeşil doğasıyla birlikte ve oluşturmuş olduğu otantik havayla oldukça güzel bir kamp deneyimi sunmaktadır.

Maki Boyabağı Kamp Alanı Konaklama Seçenekleri

 • Maki Boyabağı'nda çadırla kalabileceğiniz alanlar mevcuttur.
 • Çadır yerleri dışında bungalov evler de bulunmaktadır.
 • Bu konaklama fiyatları sezonluk olarak değişmektedir. Bu sebeple rezervasyon yapıp fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Maki Boyabağı Kamp Alanı Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik hizmetleri bulunmaktadır.
 • Ortak buzdolapları mevcuttur.
 • Kafeterya vardır.
 • Kampçıların oturacağı localar bulunmaktadır.
 • Mangal alanı da yer almaktadır.

Karaburun'da Gezilecek Yerler

Ayşe Kadın Camii

Karaburun'a gelen kişilerin en sık ziyaret ettiği alanların başında Ayşe Kadın Camii bulunmaktadır. Karaburun genel olarak tatil için gelinen bir yerdir ve burada tarihi bir yer görmenizin pek imkânı yoktur. Az sayıda tarihi yerlerden bir tanesi olan Ayşe Kadın Camii'nin tarihi hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır fakat oldukça eski bir camii olduğu da bilinmektedir.

Rivayete göre camii 14.yüzyılda Ayşe Kadın denilen biri tarafından yapılmıştır. Bu özelliğiyle birlikte Osmanlı'nın ilk camillerinden biri olduğu bilinmektedir ve oldukça eski de görünmektedir. Camii'nin Kâbe’de bulunan camilerden bir tanesinden esinlenerek yapıldığı rivayet edilmektedir. Camiide en çok dikkat çeken yer de 450 senelik saattir ve bu saat günümüzde dahi çalışmaktadır.

Sazak Eski Rum Köyü

Karaburun'un tarihi köylerinden bir tanesi olan bu köy günümüzde terk edilmiş eski bir köydür. Bu köyün geçmiş dönemlerinde Rumların çoğunlukta olduğu fakat Türklerin de köyde bulunduğu eski bir Rum köyü olduğu belirtilmektedir. Özellikle eski ve tarihi köyleri ziyaret etmeyi seviyorsanız burasının sizi fazlasıyla tatmin edeceğini söyleyebiliriz.

Bu köyde kuş ve rüzgâr sesi dışında herhangi bir ses duymanız mümkün olmayacaktır. Fakat sırf manzarası için dahi buraya gelmelisiniz. Zaten köye geldiğiniz vakit mutlaka burayı ziyarete gelen turistleri göreceksiniz. Köyde eski 120 ev bulunmaktadır ve bu evlerin 100'ü Rumlara aittir. Aynı zamanda köyde eski Rum mezar taşları ve kilise de göreceksiniz.

Mordoğan

Mordoğan Karaburun'a gelen hemen herkesin ziyaret ettiği ve zaten eşsiz doğasıyla mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Ege'nin ışıldayan elması olarak bilinen Mordoğan doğasıyla siz doğa severlere muhteşem manzaralar sunacaktır. Prehistorik döneme kadar uzanan Mordoğan'ın tarihi milattan önce 4.yüzyılda Mimas adıyla biliniyordu. 15.yüzyıldan itibaren Türklerin eline geçen Mordoğan o dönemden itibaren Türk kültürünün de örneklerini çok iyi sunarak devam etmektedir.

Yunan mitolojisinde de adı sık sık geçen Mordoğan bu sebeple yerli olduğu kadar yabancı turistlerin de sıklıkla ziyaret ettiği alanların başında gelmektedir. Buraya geldiğiniz vakit zaten gezmeye başlarsanız farklı bir yer olduğunu hemen anlayacaksınız. Birbirinden güzel plajlara ev sahipliği yapan Mordoğan aynı zamanda olta balıkçılarının da sıklıkla tercih ettiği yerlerin başında gelmektedir. Sualtı Arkeopark Projesi'yle birlikte de batıkları ziyaret etmeniz yine Mordoğan'da mümkündür.

Ayıbalığı Koyu

İzmir'in en temiz koyu olarak bilinen Ayıbalığı Koyu bu sebeple Karaburun'un en yoğun alanlarından bir tanesini oluşturmaktadır. Belediye tarafından korunan bu koyda ücretsiz şezlong ve şemsiye olanağından da yararlanabilirsiniz. Kayalardan oluşan Ayıbalığı Koyu'nun en önemli özelliklerinden bir tanesi de şüphesiz dalgasız ve rüzgarsız bir alanda olmasıdır. Karaburun genel olarak rüzgarlı bir alanda olsa da burasının rüzgarsız olması büyük bir avantaj.

İşte bu sebeplerden dolayı Karaburun ve İzmir'de yüzmenin en zevkli olduğu alanların başında şüphesiz Ayıbalığı Koyu geliyor ve burada yüzmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Falezleri seviyorsanız Ayıbalığı Koyu'nda birçok falez de bulunmaktadır. 5 ve 20 metre olarak değişen bu falezler buraya gelen kişilerin en sık tercih ettikleri alanların başında gelmektedir.

Karaburun kamp alanları açısından görmüş olduğunuz gibi oldukça zengin bir yerdir. Bu zenginliği sebebiyle kamp severlerin de yıl içinde sıklıkla tercih ettiği bir yer olarak öne çıkmaktadır. Kamp alanları genel olarak özel işletmelerden oluşmaktadır. Bu sebeple burası çocuklu aileler için oldukça iyi bir seçenek sunmaktadır. Gezilecek yerler olarak fazla tarihi yerler sunmasa da özellikle plajlarının hemen hepsine gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz ve plajlarının mavi bayraklı olduğunu söyleyebiliriz. Ege zaten tatil için her zaman insanların aklına gelen bölgelerin başında gelmektedir ve Karaburun da Ege'nin bu şöhretinin en iyi örneklerini siz kamp severlere sunmaktadır.

Karaburun Kamp Alanları | En İyiler, Konaklama Olanakları, Ücretleri, Gezilecek Yerler ve Ulaşım