Yemek

Kaptan Kebap, Ankara

İş yerim Çukurambar’da bulunduğu için bu civardaki pek çok yere sıklıkla gidiyorum. Kaptan Kebap’ı bu zamana kadar nasıl es geçmişim bilmiyorum çünkü lezzetinden oldukça memnun ayrıldım. Yemek saatinde iş arkadaşlarımla gittiğim bu mekândan memnun ayrılmayan bir kişi bile yoktu ve bundan sonra daha sık bir şekilde buraya geleceğiz.

Öncelikle mekânın iç ve dış tasarımı üzerinde durulduğu oldukça belli. Hiç düşünmeden kalabalık bir grupla yemek yeri arıyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Çünkü oluşturmuş olduğu ferah yapısıyla yan masanın sesinin gelmesi gibi birçok yerde görülen sıkıntıları burada göremezsiniz.

Çocuklu aileleri de düşünen işletme güzel bir çocuk oyun alanı oluşturmuş bu şekilde siz yemeğinizi yerken çocuğunuz da eğlenceli bir şekilde oyun oynayabilir. Çalışanlar da oldukça titiz insanlar ve müşterilerle ilgileri de başarılı.

Menü önüme geldiği vakit baya bir düşündüm çünkü menü zenginliği olarak oldukça başarılıydı. İkram olarak da çeşitleri bol biz en çok bulgur pilavı ve ezmeyi beğendik. Benim tercihim dönerden yana oldu ve arkadaşlarım da köfte söyledi. Dönerin tadı Ankara standartlarındaydı ve oldukça başarılıydı.

Fakat bizi en çok şaşırtan konu köftesi oldu. Köftesi benim Ankara’da yediğim en iyi köftelerden bir tanesiydi. Zaten daha sonrasında işletme sahibiyle görüştüğümüz vakit köftelerin Sivas usulü yapıldığını söyledi bir dahaki gelişimde ben de mutlaka köfte sipariş edeceğim.

Aynı zamanda dönerimin yanına gelen yayık ayranın lezzetini de oldukça beğendiğimi söyleyebilirim. Genel olarak hem ben hem arkadaşlarım çok memnun kaldık ve yakın çevreme de burayı tavsiye edeceğim. Zaten döner ve köfteyi yapan usta da Sivas’tan gelmiş ve işini oldukça başarılı yapıyor. Fiyat olarak da Çukurambar standartlarında ve verilen paraya fazlasıyla değer.

İletişim ve konum bilgileri

Arma Kule İş Merkezi No:11, Ufuk Ünv. Cd. Çankaya/Ankara
03122645858

R