Farabi Sokak’ta bulunan bu şirin işletme, iş çıkışı evime dönerken bir arkadaşımın acilen aramasıyla karşıma çıktı. Alelacele buluşma yeri arıyorduk ve direkt buranın konumunu attım. İşletmecisi bir bayan ve bu benim için en önemli etmenlerden biridir. Bir bayanın, kafe tarzı yerlerde neler yaratabileceğini bilen nadir insanlardan biriyim.

Mekanla ilgili sizinle paylaşabileceğim en önemli detay, vejetaryen dostu ve vegân seçeneklerini de bünyesinde barındırıyor olmasıdır. Tatlı grupları içerisinde glütensiz besin içeriklerine de rastladım. Arkadaşımın bu tür hassasiyetleri olmasından dolayı, rastgele olsa da buradan mutlu ayrılması benim için önemliydi.

Mekanda uluslararası mutfaklardan da esintiler bulabiliyorsunuz. Yaptıkları her ürün taze ve insanı tatmin edecek bir sunumla önünüze çıkarılıyor. Servis hızları da en az ürünlerinin kalitesi kadar tatminkardı. Nazikçe yanımıza gelerek bir isteğimiz olup olmadığını kısa aralıklarla soran garson kıza da sizler aracılığıyla teşekkür etmek istiyorum.

Masalar arası aralar bence yeterliydi. Kafelerde sık karşılaştığım bir sorun, masalar arasında geçiş şansının olmamasıdır. Bu eminim benim gibi siz diğer müşterileri de rahatsız eder. Bunun yanında müzikler gayet hoştu, ortamın temizliğine de diyebileceğim bir şey yoktu.

Garsonlar kalkan her masanın ardından, büyük bir titizlikle etrafı toparlıyorlardı. Güler yüzlü, sempatik bayan işletmecinin her türlü detayla yakından ilgileniyor olması ve hoş sohbeti de ayrıca buraya uğrama nedenlerimdendir.

Mekan küçük olduğundan, yer bulma sorunu yaşamamanız adına rezervasyon yaptırmanızda fayda görüyorum. Akşam yemeklerine ve iş çıkışı oturmalarına bence güzel bir alternatif olabilir. Ben denedim ve buradan keyifle ayrıldım.

Gayet rasyonel gelişen bu tanışmanın ardından, fırsat buldukça buraya uğruyorum. Ankara için genel bir sorun olan araç park sorununu burada da yaşıyorsunuz, aracınızı park ettiğiniz yerden bir süre yürümeniz gerekiyor. Ama bence alacağınız hizmeti düşünürsek buna da değiyor.

İletişim ve konum bilgileri

Güvenevler, Güvenlik Cd. 121 K, Çankaya/Ankara
05398624870

Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Kantin Organic, Ankara