Kahveci Hacıbaba, Ankara’da birkaç şubesi bulunan, bünyesinde birçok çeşit ürün bulunduran bir kafe diyebiliriz. İlk gittiğimde giriş konseptiyle olsun, girdikten sonraki ambiyansıyla olsun bana çok sıcak bir yer olarak gelmişti. Hala da dönüp baktığımda zihnimde hoş bir mekân olarak canlanır Kahveci Hacıbaba.

Adından da anlaşılabileceği gibi kahveleri hem çeşitlilik açısından hem de tat açısından gayet tatmin edici seviyede bulunuyor. Kumda Türk kahvesi, dünya kahveleri, aromalı kahveler ve kafeinsiz kahveler gibi çeşitleriyle herkese hitap edebilecek bir kahve menüsü mevcut. Burada bir ayrıcalık yapacağım ve Afrika Kıtası kahvelerinden Kenya AA Limited kahvesini tatmanızı özellikle tavsiye edeceğim. Özellikle zinde uyanamadığınız sabahlar bu kahve size çok iyi gelecektir.

Kahveci Hacıbaba’ da kahve dışında bir şey yemek veya içmek isterseniz de hiç çekinmeden gidebilirsiniz. Açık büfe kahvaltı seçeneği birçok insanı olduğu gibi sizi de cezbedebilir. Kahvaltı ürünlerinin oldukça taze olduğunu da burada söyleyebilirim. Açık büfe istemeyenler için fiyat olarak da biraz daha aşağıda bulunan kahvaltı tabağı seçeneği de bulunuyor. Kahvaltınızı yumurta ile mi yapmak istiyorsunuz? Yine doğru yerdesiniz çünkü Kahveci Hacıbaba özellikle omlet ve menemeni ile ilgi çeken bir yer olarak karşınıza çıkacak.

Biraz daha öğle vaktine doğru giderseniz ise atıştırma tabakları ve burgerler sizi karşılayacak. Burgerlerin hazırlanması biraz süre alsa da sonunda mutlu olacağınızdan şüpheniz olmasın. Kahveci Hacıbaba ’da pizza tutkunları için de geniş bir pizza yelpazesi mevcut bulunuyor. Ama siz yok, ben daha sağlıklı beslenenlerdenim derseniz bu kez de Kahveci Hacıbaba’nın salatalarına hoş geldiniz diyebilirim size. Klasik salataların dışında özel Kahveci Hacıbaba salatalarını da denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Peki ya ana yemek istediğinizde Kahveci Hacıbaba size karşılık verecek mi? Eğer bunu merak ediyorsanız evet, Kahveci Hacıbaba kesinlikle ana yemek konusunda da sizi tatmin edecektir. Güveç, beyaz et ve kırmızı et çeşitleriyle mükemmel yemekler Kahveci Hacıbaba’da sizleri bekliyor.

Yemeğimizi de yediğimizi düşünürsek hepinizin canı tatlı istedi sanırım. Mükemmel kahvelerin yanına seçebileceğiniz birçok tatlı da mevcut bulunuyor. Pasta çeşitleri, çikolatalı tatlılar ve sütlü tatlılar seçebileceğiniz çeşitlerdir. Eğer yaz ayında giderseniz dondurmasını da tatmayı deneyebilirsiniz. Bunun dışında kış aylarında bitki çayları ve meyve çayları da sizleri bekliyor olacak Kahveci Hacıbaba şubelerinde.

Kahveci Hacıbaba’ya gittiğinizde de fiyat ve performans değerlendirmesi yaptığınızda kalkarken kesinlikle olumlu düşüneceğinize eminim. Verdiğiniz ücrete karşılık oldukça kaliteli ve taze ürünler yiyebilirsiniz.

Eğer beklemeyi çok sevmiyorsanız tek sorununuz bazı yemeklerin geç hazırlanması olabilir. Ancak bunu mekânın kalabalık durumuna ve gelecek yemeğin lezzetine bakarak oldukça kolay unutabilirsiniz diye düşünüyorum. Yediğiniz yemeğin tadı beklerken içinizde oluşan kötü düşünceyi çoktan alıp götürmüş olacak. Kahveci Hacıbaba’da çalışan garsonların da oldukça güler yüzlü ve ilgili olduğunu belirtmeden geçmek olmaz. Kesinlikle mutlu ayrılacağınız Kahveci Hacıbaba’ya bir gün gitmeniz dileğiyle…

Konum ve iletişim bilgileri

Kocatepe Mahallesi, Selanik Caddesi, No:39/B Kizilay, Ankara
Anıtkabir noktasına 1,8 km mesafede
+90 312 417 16 66Kahveci Hacıbaba, Ankara