Yemek

James Cook, Ankara

Alkollü bir şeyler içmek ve gece hayatı sayesinde stres atmak isterken buraya denk geldim. Tunus civarında bir mekan. Konseptinde denizciliğin sembollerine rastlayabilirsiniz. Bunun dışında, hafif elit tarzının olduğunu belirtmek istiyorum. İşletmecisi kaliteli bir mekanın nasıl işletilebileceğini bizlere sunuyor.

İlk göz attığım ve dikkatimi çeken şey, menünün kalabalık oluşu. Daha sonrasında patlamış mısırın ikram olarak getirilmesi, bence güzel bir detaydı. Buraya öğle yemeği ya da akşam demlenmesi için her zaman gidebilirsiniz. Ben birkaç kere arkadaşlarla, bir kere de sevgilimle gitmiştim. İnsan buradayken kendisini elit bir müşteri gibi hissediyor. Servis ve sipariş alım süreleri gerçekten hızlı. Sunumları beni memnun etti. Gerçi sunum konusunda aşırı bir beklentim yoktu ama…

Belirtmeden geçemeyeceğim, genel müşteri kitlesi yabancıdır. Bu nedenle tenis, golf gibi sporların yayınlandığına rastlayabilirsiniz. Avrupa kültürünü Ankara sınırları içerisinde en güzel deneyimleyebileceğimiz yer, sanırım burası olmalıdır. Maç zamanları, oldukça yoğun olur. Eğer herhangi bir kutlama için gidecekseniz, burayı tercih ederken rezervasyon yaptırmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Maç günlerinden bahsetmişken, maç girişlerinde ek bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ama ekranların büyüklüğü sayesinde pek çok yere oranla rahat maç izleyebiliyorsunuz. Ankara’da çok yerde göremeyeceğiniz kadar içki burada mevcuttur. Ben yemeklere, içkilere ve servise baktığımda, fiyatları yerinde buldum. Yine de diğer Ankara barlarına göre birazcık fazla olduğunu, şoka uğramamanız açısından söyleyebilirim.

Buradayken kendinizi bir Avrupa barında gibi hissediyorsunuz. Bluz barı olarak da burayı nitelendirebilirsiniz. Ama sıcak bir ortam sizi içine alıveriyor. Sıcaklık demişken, kış için mekan ısıtması gayet yerinde. Yaza da tercih edebileceğiniz serin bir bahçesi bulunuyor.

Çok kadın misafire rastlamadım. Tercihe bağlı ama yanımızdaki kadın arkadaşlarımızın da asla olur olmadık hareketlerle rahatsız edilmediğinden bahsedebilirim. Burada ucuz bira bulamazsınız. Çok çeşitli özel menülerden içkilerinizin yanında deneyebilirsiniz.

Mekan neredeyse sabaha kadar hizmet veriyor. Garsona sorduğumda sabaha karşı 05.00 gibi kapattıklarını öğrenmiştim. Uzun uzadıya içerek stres atmak isterseniz, tercih edebilirsiniz. Temizlik konusu bana gerçekten dikkatle üzerinde durdukları bir konu gibi geldi. İçeride bulunduğum sürece asla hijyen kurallarına aykırı bir şey sezmedim. Ben gayet memnun kaldım, defalar oldu gidiyorum. Sizlere de en azından bir kere denemenizi öneriyorum.

İletişim ve konum bilgileri

Kavaklıdere, Tunus Cd. 19/A Çankaya/Ankara
03124199688

R