Yemek

Jale Türk Mutfağı, Ankara

Dünya mutfağının birçok yemeğini yesem ve beğensem de bana göre Türk mutfağının yerini hiçbiri tutamıyor. Aynı zamanda o kadar geniş bir mutfağımız var ki birçok kişinin çoğu lezzetten haberi bile yok. Jale Türk Mutfağı da Türk mutfağının birçok lezzetine ev sahipliği yapıyor.

Benim gibi bekar yaşayan biri için de dışarıda yemek yemek oldukça önemli bir konu ve ev yemeği de olmazsa olmaz. Jale Türk Mutfağı bunun yanı sıra her gün farklı bir menü oluşturuyor. Bu menüyü internet sitelerinden takip edebilirsiniz.

Zeytinyağlı yemeklere hayran birisi olarak buradaki birçok zeytinyağlı yemeği seviyorum. Genellikle de hiçbiri birbirinden ayırt edemediğim için karışık zeytinyağlı tabak söylüyorum. Bu tabak oldukça doyurucu ve lezzetli. Zeytinyağlı yemek yemek için bir yer arıyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra her gün farklı sıcak yemekler çıkarıyorlar. Bunlar arasında benim favorim kesinlikle kuru fasulye ve o gün menüde kuru fasulye varsa ilk tercihlerimden bir tanesi oluyor. Aynı zamanda günden güne farklılık gösteren yöresel lezzetlerini de takip etmelisiniz onlar da başarılı oluyor.

Genellikle ev yemekleri yapan yerlerdeki tatlıları pek sevmesem de buradaki tatlılar da oldukça başarılı bu sebeple buraya gelip tatlı denemeden gitmeyin. Özellikle menüde ayva tatlısı varsa ve seviyorsanız mutlaka deneyin.  O kadar leziz ki bana göre sevmeyen biri bile sevebilir. Fiyatlar da cep yakmayan türden.

İletişim ve konum bilgileri

Kavaklıdere, Bülten Sok. 1/C, Çankaya/Ankara
03124661017

R