Bursa'da bulunan İznik Gölü aktivite için oldukça ideal bölgelerin başında gelmektedir. Gerek doğa yürüyüşü gerek göl kenarında piknik gerek kahvaltı olsun hem Bursa'dan hem de birçok yerden kişi İznik Gölü'ne gelmektedir. İznik Gölü kampçılar için de birçok alternatif sunmaktadır ve yılın her döneminde kampçılara ev sahipliği yapmaktadır.

Böyle ideal bir yer olduğu için de ulaşım oldukça kolaydır. Bursa'nın her yerinden İznik'e giden araç bulabileceğiniz gibi İstanbul'dan dahi İznik'e giden araçlar vardır. Şahsi aracınızla geliyorsanız da Bursa Karayolu'ndan Orhan Gazi'ye oradan da tabelaları takip ederek İznik yönüne saparak belli bir mesafe kat ettikten sonra İznik Gölü'ne varmış olacaksınız.

Doğa Muhit Camping Cafe&Kahvaltı Bahçesi

 • Adından da anlaşılacağı üzere burası çok amaçlı bir kamp alanı. Yeşil Bursa'nın yeşilliğini oldukça iyi yansıtan zeytin ağaçlarının ortamı süslediği ve göl manzarası ile birlikte oldukça hoş bir kamp alanı. Zaten bu özelliklerinin farkında oldukları için de burayı kahvaltı bahçesi olarak da kullanıyorlar ve buraya sırf kahvaltı yapmak için dahi birçok kişi geliyor.
 • Konaklamak için alternatif olarak sadece çadır ve karavan var. Çadır ve karavan fiyatını ödediğiniz zaman duş, tuvalet, elektrik ve ortak mutfak alanını kullanabiliyorsunuz. Kamp alanlarında genel olarak duş ve tuvalet bölgeleri pek temiz olmaz fakat burada bu bölgelerin oldukça temiz olduğunu söyleyebiliriz.
 • Bu kamp alanı ve İncik Gölü'ndeki diğer kamp alanlarında maalesef mangal yakmanız mümkün değil çünkü İncik Belediyesi bu durumu yasaklamış. Fakat buranın mutfağı oldukça güzel. 23 adet gerçek köy ürünlerinden oluşan kahvaltı tabağı 40 lirayken, tavuk ve balık yemekleri de 25-45 lira arasında değişkenlik gösteriyor.
 • Trekking yapmak için kamp olanı oldukça uygun ve İznik Gölü çevresinde ve ormanlık alanda yürümeniz mümkün bu sebeple yürüyüş ayakkabılarınızla gelmenizi tavsiye ederiz.

Camping İznik Gölü

 • Herhangi bir işletme olmasın ben klasik bir şekilde kamp yapmak isterim diyorsanız Camping İznik Gölü tam sizin istediğiniz gibi. Burada herhangi bir işletme yok bu sebeple kafe, büfe tarzı yerler de yok bundan dolayı tedarikli gelmelisiniz çünkü çevrede de çok yakında market bulunmuyor.
 • Çadır ve karavanla konaklayabileceğiniz bu kamp alanında herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Fakat elektrik, duş, buzdolabı gibi şeyler de dolayısıyla yok sadece çeşme ve tuvalet mevcut.
 • Kamp alanını betimlemek gerekirse gölün hemen kenarında ördek ve kazların eşlik ettiği şirin bir kamp alanı. Doğa yürüyüşü, balık tutma gibi aktiviteleri de rahatlıkla yapabilirsiniz. Aileniz ve sevdiklerinizle gelip 1-2 gün kalıp güzel bir göl ve doğa havası alabileceğiniz bir kamp alanı.

Keramet Köyü Kaplıcası ve Kamp Alanı

 • İznik Orhangazi yolu üzerinde bulunan kamp alanı oldukça ilginç bir yer. Hem kaplıca hem de kamp alanı olarak kullanabileceğiniz oldukça mantıklı bir yer. Yaz, kış bu sıcak suya girerek kendinize gelebilirsiniz. Yeşillik bir alanda kurulmuş ve göl manzarasıyla birlikte bu kaplıca oldukça iyi gelecektir.
 • Girişte kişi başı 7,5 lira ödenen yerde aynı zamanda çadır yeri kirası için de 50 lira ödüyorsunuz. Tuvalet ve duş alanları da oldukça yeterli olan kamp alanında yiyecek ihtiyacınızı karşılayacak bir kafeterya da mevcut.
 • İznik Gölü'nde mangal yapmanın yasak olduğunu söylemiştik. Burada belki kendiniz mangal yakamıyorsunuz fakat işletme sahiplerine getirmiş olduğunuz et ve diğer ürünleri verdiğiniz vakit 10 lira karşılığında mangalda bu ürünleri pişiriyorlar bu da oldukça ilginç bir detay. Burası sıcak suyundan dolayı özellikle gündüz vakitlerinde oldukça yoğun fakat akşam saatlerinde sessiz sakin bir şekilde kampınızı yapabilirsiniz.

La Cabaña İznik

 • Burası da İznik'te bulunan göl kenarında boylu boyunca konumlanmış bir kamp alanı. Göl kenarında olduğu için ağaçlık konusunda diğer kamp alanlarına nazaran biraz daha zayıf kalmış olsa da oldukça ideal bir bölge olduğunu söyleyebiliriz.
 • Diğer kamp alanlarında kamp ateşi yakmak yasak olsa da burada cuma, cumartesi geceleri kamp ateşi yakmak serbest bu da kamp ateşi seven kişiler için oldukça can alıcı bir nokta olacaktır.
 • Konaklama yerleri olarak da oldukça alternatife sahip. Buraya hem çadır hem karavanınızla gelebilirsiniz. Çadır ve karavan yerleri farklı farklı yerlerde. Birçok kamp alanında zaten çadır kiralamak mümkündür fakat burada aynı zamanda kalmak için karavan da kiralayabiliyorsunuz bu da oldukça iyi bir özellik. Bunların yanı sıra bungalov evler de bulunuyor. Fakat İznik Gölü kamp olarak yoğun bir yer olduğu için gelmeden önce rezervasyon yapmanızı önermekteyiz.
 • Ortak tuvalet, duş alanları yeterli ve oldukça temiz. Uzatma kablosuyla gelirseniz elektrik hizmetinden de faydalanmanız mümkün. Bunun dışında ortak mutfak ve bulaşıkhanesi de mevcut.

Görüldüğü gibi İznik Gölü size oldukça çeşitli kamp alanları sunmaktadır. Doğanın ortasında güzel bir manzara eşliğinde kamp yapmak için Marmara Bölgesi'ndeki en iyi kamp bölgelerinden bir tanesi de şüphesiz İznik Gölü'dür.

İznik Gölü Kamp Alanları | En İyileri, Hakkında Bilgiler, İmkanları, Ücretleri ve Ulaşım Bilgileri