Yemek

İkbal’s, Ankara

Kapısından içeriye girerken farklı bir hava yaratıyor. Girişinin mükemmel olması , içeriye girdiğin de vitrindeki pastaların güzelliği…Resmen iştahınızı açıyor. Tadına doyamayacağınız bir sürü çeşit pasta. Üstelik hepsi de günlük çıkıyor ve taze.

Kahvaltı servisleri de çok güzel hazırlanmış. Ben oraya gittiğim de üst katta oturdum. Ali Bey diye biriyle tanıştık. Meğer üst katın şefi , müşterilerin gönlünün efendisi , çok kibar bir beyefendi. Hoş sohbeti , servisi insanları cezbediyor. Onun hoş sohbeti , elinin lezzeti için tekrardan gitmeyi düşünüyorum. Gelen müşteriler Ali beyle sohbet etmek için geliyorlar. Herkes onunla sohbet etmek için can atıyor.

Personeli gerçekten güler yüzlü ve cana yakın. Hepsi Ali Bey kadar olmasa da kibar ve naziktiler. Siparişler hızlı ve istediğin gibi önüne geliyor.  Her cafe de olduğu gibi ufak tefek unuttukları şeyler oluyor ama siparişinden fazlasını getirerek bu açıklarını da çok güzel bir şekil de kapatıyorlar. Gelen müşteriler burada kendi evindeki ortamı ve sıcaklığı bulur. İkbal’s cafenin sürekli müşterisi olduğunu söyleyen bir hanımefendi , ‘burayı bir aile olarak görüyorum , her geldiğim de selamlaşmadan masama oturmam ‘ dedi. Bu benim burayı daha çok tercih etmemi sağladı. Hepimiz böyle sıcak ortamlar isteriz değil mi? Ailesinden uzakta olanlar , öğrenciler. Sıcak bir ortam arayanlar için doğru adres.

Annesinin , babasının , çocuğunun , eşinin , arkadaşının doğum gününü kutlamak için uygun mekan. Üstelik pasta siparişi de verilebiliyor. İstediğin pastayı , istediğin şekilde yapıyorlarmış. Doğum günü gibi organizasyonları da var.

Hijyen konusundan bahsedecek olursak; gerçekten önem veriyorlar. Etraf da benim gözüme çarpan bir eksileri yok. Ellerinde eldivenle çalışıyorlar ve kalkan her masayı hemen temizliyorlar. Saçları boneli bir şekilde tezgah arkasında duruyorlar.

Çocuklu ailelerin gidebileceği rahat rahat sohbetler edebileceği bir yer. Ürünleri hem lezzetli hem kaliteli. Denemekte fayda var önünden geçerseniz zaten mekanın dış dekorasyonu ve pastaların güzelliği sizi içeri davet edecektir.

İletişim ve konum bilgileri

Karakusunlar Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Cd. 45/1-2 Çankaya/Ankara
03122871922

R