Muğla ili tatil için gidebileceğiniz en güzel yerlerden bir tanesidir. Özellikle Marmaris tatil için yabancı turistlerin dahi gözdesi durumunda. Hal böyle olunca burada birçok kamp bölgesi de mevcut. Bu kamp yerlerinden bir tanesi de İçmeler. İçmeler Maliye Kampı özellikle yaz döneminde oldukça yoğun bir şekilde rağbet görmekte.

Soğuk ve sıcak renklerin birleştiği yer olarak tanımlanan İçmeler Maliye Kampı halk arasında küçük cennet olarak da biliniyor. Mavi renginin her tonunu, güneşin renginin her tonunu, çevredeki yeşilliğin her tonunu ayrı ayrı görüp huzura kavuşacağınız İçmeler Maliye Kampı Marmaris'in genel yapısı düşünüldüğü vakit daha sessiz, sakin bir yer olarak bilinmektedir.

Buraya gelmeden önce bilmeniz gereken şey buraya araç girişinin yasak olmasıdır. Bu sebeple de maalesef karavanla kamp yapma gibi bir amacınız varsa bu kamp alanını tercih etmemeniz olacaktır. Fakat buraya Marmaris'ten gelen birçok araç bulunduğu için ulaşım konusunda sıkıntı yaşamayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca girişte de herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

İçmeler Maliye Kampında Yapılabilecekler

  • Öncelikle burası bir işletmeye ait değil. Bu sebeple çok lüks bir kamp bekliyorsanız tercihiniz burası olmasın. İçmeler Maliye Kampına daha çok profesyonel kampçılar gelmektedir.
  • Wc, duş, elektrik, buzdolabı kirası gibi şeyler de yok. Fakat bazı ihtiyaçlarınızı kampın yakınında bulunan benzinlikten veya yakındaki diğer yerlerden giderebilirsiniz. Biz yine de buraya tedarikli gelmenizi önermekteyiz.
  • Ateş yakma konusunda da herhangi bir kısıtlama yok. Mangal yapacaksanız da mangal malzemesi ve yiyeceğiniz ürünleri de mutlaka yanınızda getirin.

  • Doğa yürüyüşü, bisiklet sürme gibi kamp adetlerini burada rahatlıkla yapabilirsiniz. Doğası gerçekten çok güzel. Sabah güneş tam kamp alanına vuruyor ve bu da manzarayı güzelleştiren bir diğer detay.
  • Konaklamaya gelecek olursak da konaklama için tek alternatif çadır. Çadırı da kesinlikle kendiniz getirin çünkü çadır kiralayabileceğiniz bir alan da mevcut değil. Çadır için herhangi bir yer kirası da ödemenize gerek yok. Çadırı isterseniz sahil kenarında isterseniz ağaçların altında kurabilirsiniz her türlü muhteşem bir çadır deneyimi yaşayacağınızı söylemek mümkün.

Harita ve Konum Bilgisiİçmeler Maliye Kampı | Hakkında Bilgi, İmkanları, Yapılabilecekler ve Ulaşım