Yemek

Hocam Piknik, Ankara

ODTÜ denince aklıma ilk gelen mekanlardan birisi: Hocam Piknik. Her yönden başarılı bulduğum bir mekân burası. ODTÜ’nün gerçekten kült olmuş yerlerinden birisi. Mekân tasarım olarak oldukça sade ancak menü ve lezzetler olarak aynı şeyleri söylemem mümkün değil. Konumu itibari ile daha çok üniversite öğrencileri, akademisyenler mekâna sık gidiyor olsa da benim gibi mekânın methini duyup gidenler de yadsınamayacak şekilde çok.

Size Hocam Piknik’in kumpirlerinden biraz bahsetmek istiyorum. Kumpir konusunda bırakın Ankara’yı bana göre Türkiye’nin en sayılı, en başarılı yerlerden bir tanesi. Kumpir çift fırınlanmış şekilde hazırlanıyor ve tereyağı ile patatese ayrı bir lezzet katılıyor. Ortaköy kumpirleri isim yapmış olabilir ancak orayı denemiş biri olarak diyebilirim ki Ortaköy kumpirleri buranın kumpirleri yanında sıradan kalır.

Eğer kumpir yemek istemezseniz tercih edebileceğiniz birçok alternatif mevcuttur. Tavuk külbastı, pide, lahmacun, pizza ve hamburger… Çoğunu denemiş biri olarak başarılı olduklarını söyleyebilirim. Hem servis hızı olsun hem lezzet olsun hem de sunum açısından olsun burası gerçekten işi bilen ellere emanet.

Hayatımda ilk kez denediğim ve hayran kaldığım mahlep kokulu francala ekmekleri gönlümü fethetti. İlk kez deneyimledim ancak asla son olmayacak. Sıradan bir fast food mekânından beklenmeyecek lezzetler tadacaksınız, bundan eminim. Fiyat konusunda ise oldukça uygun demem mümkün. Bu lezzete kumpiri hiçbir yerde yiyemeyeceğinizi düşünürsek fiyatlar gerçekten çok makul. 

İletişim ve konum bilgileri

Üniversiteler, 06800 Çankaya/Ankara
(0312) 210 14 66

R