Yemek

Hayyami, Ankara

Bestekar Sokak’ın en güzel, en kaliteli şaraplarını sunan bir yer: Hayyami. İsmini ünlü ozan ve filozof olan Ömer Hayyam’dan alan bu mekân Ankara’nın en güzide, butik şarap evlerinden ilki konumunda. Ortam olarak oldukça sıcak ve içten bir havası olan bu mekânın çalışanları da oldukça sıcakkanlı insanlar. Konukları memnun edebilmek adına ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.

Mekân dizayn ve mimari olarak çok güzel detaylara sahip. Eski şarap küpleri, duvardaki minyatür motifleri, ahşap ağırlıklı dekorasyon ürünleri ile çok başka bir yerde olduğunuzu hissediyorsunuz. Atmosfer olarak otantik bir havası var ancak her yaştan şarap severe uyan bir ortamı olduğunu söylemeliyim.

Hayyami’nin müzikleri bile gerçekten çok farklı. Hepsinin tek tek, özenle seçildiği çok belli oluyor. Bazı geceler canlı müzik oluyor ve solistlerin sesi de gayet çok iyi. Çeşitli tarzlarda müzikler çalınıyor ancak hepsi birbirinden ayrı güzel.

Şarapların sunumunu ben oldukça beğendim. Yanında sunulan peynir tabağı oldukça çeşitli ve kaliteli peynirlerden oluşuyor. Şarap menüleri oldukça geniş. Ne tarz bir şarap içmek istediğinize karar verin ve gerisini Hayyami’ye bırakın. Bu konunun gerçekten uzmanı burası. Şarapların dışında yemek konusunda da oldukça iyiler. Naturel Bonfile ve Hayyami Salata yemiştim öncesinde, ikisinin de tadını oldukça beğendim. Kızılay’da gönül rahatlığıyla gidilebilecek, ortalama fiyatlara sahip bir mekân.

İletişim ve konum bilgileri

Remzi Oğuz Arık, Bestekar Cd No:82/B Çankaya/Ankara
03124661052

R