Yemek

HayatBi Geyik, Ankara

Meksika mutfağına bayılırım. Özellikle yemeklerinin biraz acı olması damak tadıma hitap etmesini sağlıyor. Zaten ülkemizin mutfak olarak yakınından geçiyor. Ankara’da merkez içinde yer alan bir kafe hakkında bilgi vermek istiyorum. Bu kafe; tam da Meksika mutfağı yemeklerini yapıyor.

Hayat Bi Geyik adı altında tam da Ankara’nın merkezinde, Karanfil Sokağı üzerinde yer alıyor.

Mekâna ilk girdiğimde gözüme çalışan garsonlar çarptı. Müşterilere sanki biraz daha nazik olabilirler sanıyorum. Bunun dışında hemen kafenin düzenine göz attım. Her şey normal görünüyordu. Kafede o saatlerde gençlerin ağırlıkta olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Hemen elime menü alıp incelemeye koyuldum. Kafede yemek çeşidi, içecek çeşitleri ve tatlı çeşitleri oldukça fazlaydı. Menü arasından seçim yaptıktan sonra beklemeye koyuldum. Siparişimin hazırlanma süresi ve bana gelişi sanki uzundu. Biraz daha hızlanmaları bence iyi olacaktır. Gelen yemeklerin lezzetine diyecek bir şey yok doğrusu, çok harikaydı. Burada makarnalardan fettucine herkesin beğendiği bir yemek. Ayrıca ilgi gören kafenin bir diğer lezzeti de geyik steak diyebilirim. Yemekler haricinde atıştırmalık ürün tabaklarını da beğenilerinize sunmuşlar.

Kafenin temizlik ve hijyen açısından sıkıntısı bulunmuyor. Ayrıca yemeklerden hariç; çayınızı ve kahvenizi de keyifle içebileceğiniz bir yer. Arada kafe içerisinde müzik yapan gençlerin de olduğunu belirtelim. Bazen müzik sesi artabiliyor.

Kafenin engelli girişi de bulunuyor. Fiyatlar da uygun görünüyor.

İletişim ve konum bilgileri

Meşrutiyet, 41/B Karanfil 2. Sok, Çankaya/Ankara
03124257570

R