Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Hatay mutfağı gerçekten çok çeşitli lezzetlere sahiptir. Bu nedenle bir gün için bile olsa Hatay'a gidip lezzetlerini tatmanızı tavsiye ederdim fakat bu mekân sayesinde bu kadar uğraşa girmeden Hatay lezzetlerini tadabilirsiniz. Gerçekten beni büyüleyen bu düzeyde bir mutafağı yanıbaşımda bulabilmek mutluluk verici.

Özel olarak hazırlanan vejetaryan menüsü olduğunu da belirtelim. Eğer Hatay mutfağını denememişseniz veya acı seviyorsanız mutlaka menülerini denemelisiniz. Zirâ Hatay mutfağının bol acı içerdiğini hatırlatalım.

Kahvaltı da dahil yemekler sırasında gelen lavaş benzeri Hatay'a özgü ve sürekli sıcak bir şekilde gelen ekmeğini tattığınızda uzun süre yemek yerken arayacağınız bir lezzet haline bürünüyor. Sadece yemek için değil Hatay'a özgü yöresel ürünleri de alabileceğiniz bir mekân.

Mekâna girdiğiniz andan itibaren dikkat çeken mütevazı tasarımı ve güler yüzlü çalışanları Hatay lezzetleri ile birleşince memnuniyetsiz ayrılmanızı imkansız hale getiriyor.

Ayrıca yemek sırasında ki ikramları ve yemek sonrası ücretsiz kahve ikramı ile muadili bir çok mekânı geride bırakıyor. Masaya gelen yemekler sanki Hatay'da hazırlanıp hemen masanıza getirilmişçesine taze ve lezzetli olması insanı cezbediyor.

Ve tabi ki Hatay vazgeçilmezleri arasında bulunan künefe konusunda mükemmeller diyebilirim. Ağızda çabuk dağılması ve her hali ile tazeliğini belli eden o çıtır yapısı ile burada künefe yemeden kendinizi künefe yemiş saymayın derim.

İletişim ve konum bilgileri

Suleyman Haciabdullahoglu Caddesi No: 41-A Balgat, Ankar
+90 312 220 20 43Hatay Sofrası Hattena, Ankara