Yemek

Han Gang Kore Restoranı, Ankara

Farklı ülkelerin farklı lezzetlerini deneyimlemek hoşuma gittiği için bu konuda oldukça deneyimliyim. Han Gang Kore Restoranı deneyimlediğim yabancı restoranlar arasında kesinlikle yerini en başarılı mekanlar arasında aldı. Bunda işletmenin Koreli bir aileye ait olması da büyük bir etken. Böylece o ülkenin lezzetini daha iyi deneyimlemiş oluyorsunuz.

Mekan dışarıdan bakıldığı vakit ve içine girildiği zaman oldukça salaş bir görüntüsü var. Bu görüntü aslında olumsuz değil mekana olumlu bir şekilde hava katmış diyebilirim. Acı konusunda kendinize tam olarak güvenmiyorsanız yemek tercihi yaparken dikkatli olmalısınız. Çünkü bu tarz mutfaklardaki acılar tahmin ettiğinizden daha da fazla olabilir bu da yemeğinizin tadını kaçıracaktır.

Servis olarak hızlılardı ve çalışanlar cidden birçok mekana göre oldukça güler yüzlü kişilerden oluşmaktaydı. Yemek olarak Korelilerin ünlü yemeği olan bulgogi tercihim oldu ve tadımlık olarak da sushi sipariş ettim. Sushi bakımından pek çok deneyimime göre memnun kaldım diyebilirim ve siz de tercih edebilirsiniz.

Ana yemek olarak sipariş etmiş olduğum bulgogi tam istediğim gibiydi ve sanki yurt dışında denemişim hissine kapıldım. Kesinlikle bir daha geldiğim vakit yine bulgogi ilk tercihlerim arasında yer alacak diyebilirim. Fakat mekanın bir eksiği olarak da içecek konusunu söyleyebilirim. Mekanda içki yok bunu anlamış olsam da ben yöresel bir içecek tercih ederdim. Bunun dışında bu mekandan gayet memnun bir şekilde ayrıldım ve çevreme de tavsiye edeceğim.

İletişim ve konum bilgileri

Aziziye, Mesnevi Sokağı 9/10, Çankaya/Ankara
03122864480

R