Yemek

Hacı Yıldız Aspava, Ankara

İç Anadolulu esnaf Hacı Yıldız Usta, aslında Kırıkkale doğumlu. Hayat hikâyesini dinleme imkanım oldu. Ailesi çiftçilikle geçimini sağlayan Hacı Usta, geleneksel damak tatlarımıza olan düşkünlüğüyle sırf bu yüzden Kırıkkale’deki evlerinden kaçıp Ankara’da komilik yapmaya başlamış. Daha sonra hacı yıldız aspava balgat şubesini açma kararı almış.

Samimiyeti, misafirperverliği, Orta Anadolu insanına yakışan babacan yarenliği gönüllerde taht kurmasını sağlamış. Ardından İncek, Esat ve Emek’te şubelerini açmış.

Semaverde Çay ve Meşhur Ankara Helvası İkramı

İç Anadolu esnafına yakışır babacan duruşu ve mütevaziliğiyle gönüllerde taht kurmuş Hacı Usta. Şube sayısını arttırmasında konuklarına semaverde çay ve geleneksel başkent helvası ikram etmesinin önemi büyük. Ayrıca Hatay künefesi, cacık ve çaban salatayı da misafirlerine aperatif olarak ikramda bulunuyor.

Pidenin Her Türlüsü Lezzetli Burada

Gelen konuklarıyla da sohbet ettim. Her biri pideleri arasında kararsız kaldı. Ama bilhassa kaşarlı mantarlı pideyi Hacı Ustadan tatmanın çok ayrı bir tadı olduğunu söyleyenler bir hayli fazla. Balgat şubesi kurumsal pek çok prestijli firmanın yer aldığı merkezi bir konumda bulunmakta.

Geleneksel olarak Ramazan aylarına özel iftar menüsü de bulunan hacı yıldız aspava balgat şubesinde sevdiklerinizle eşsiz bir Ramazan mutluluğu da yaşayabiliyorsunuz.

İletişim ve konum bilgileri

Barbaros, Esat Cd. No:110 D:25, Çankaya/Ankara
03124376687

R