Yaz aylarında favorimiz olan bu sahil keyifli zaman geçirebileceğiniz nadide mekanlar sıralamasında başta gelmektedir. Burada bulunan en güzel yönlerinden ziyade ortamın ve semtin güzelliği sayesinde aile ile gelinebilecek en iyi sahillerden biri olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca burada bulunan en iyi yönlerden birisi de Suriyeli kesimin ve serseri tiplerin burada olmaması kadınların ve ailelerin tercih ettiği yerler arasında yer almaktadır.

Belediye tarafından özenle yeşillendirilen ve ilgi gösterilen bu bölgede zaman geçirmek gerçekten harika. Ayrıca bu bölge de özel alanlar ve özel konumları sayesinde çok ilgi gördüğünü söyleyebilirim.

Özel alanlardan bahsetmek gerekirse yaz aylarının vazgeçilmezi piknikler için çeşitli konumlarda masalar ve bol yeşillikler. Ayrıca mangalcılar için mangal alanları ve çardak tipi masalar ile aileniz için güzel bölümler yer almaktadır. Ayrıca bol çimenlik ile top oynayabilir köpek gezdirebilir ve yoga gibi etkinlikler yapabilirsiniz. Sahil boyunca uzanan bisiklet yolu ile de bisiklet sürebilir sahilde yürüyüş yapabilirsiniz.

Ailecek gitmenizi önerdiğim uzun sahilde aileniz ile dükkanlar ve cafelerin az olduğu bu yolda sahil havası ile ciğerlerinizi açabilir ve manzaranın tadına varabilirsiniz.

Ayrıca sahilde ufak seyyar tezgahlar ile de mısır, çekirdek, simit vb aperitiflere de ulaşabilirsiniz. Ayrıca yol üzerinde bulunan sucuk ekmek satan dükkanlara uğrayıp sucuk ekmek ve ayran menüsü yapıp karnınızı da doyurabileceğinizi unutmayın.

Sahil esintili günlerde çok hareketli olup ıslanmanız mümkündür ona göre seçiminizi yapınız. Ayrıca yazın sahil güvenlikler ve can kurtaranlar koruması altında denize de girebileceğinizi unutmayın.

Gürpınar sahile gidebilmek için minübüsleri kullanıp Büyükçekmece Sahil’ de inip yürüyerek devam edebilirisiniz.

Konum ve iletişim bilgileri

Büyükçekmece Sahil
Çalışma Saatleri: - (Haftanın her günü açık)


Gürpınar Sahil, Büyükçekmece