Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Gümüş Pasta, Maltepe metro istasyonuna oldukça yakın bir bölgede bulunuyor. Metro istasyonundan çıktığınızda veya o bölgelerde dolaşırken mutlaka gözünüze çarpacak geniş bir cam vitrini bulunuyor. Ayrıca gördüğüm kadarıyla Gazi Üniversitesi öğrencilerinin de uğrak yerlerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki bunu da özellikle mühendislik fakültesine olan mekânsal yakınlığı ile bağdaştırabiliriz.

İlk gittiğimde benim yaptığım gibi Gümüş ‘Pasta’ adına bakarak kafanızda bir mekân hayal etmemenizi öneririm. Çünkü, bir pastane olmakla kalmayıp içinde çok çeşitli ürünler bulunduruyor Gümüş Pasta. Kahvaltı yapmak, ufak bir şeyler atıştırmak, öğle yemeği yemek, bir dostunuzla sohbet etmek ve daha birçok amacınıza karşılık verecek bir kafe olduğunu belirtmeliyim. Kapsam anlamında bir tavsiye verecek olsam ilk sıralarda Gümüş Pasta’yı tavsiye edebilirim.

Kahvaltı menüsüne ufak bir göz attığınızda bu anlamda da çeşitli bir kahvaltı menüsüyle karşı karşıya kalıyorsunuz. Farklı yiyecekler sunularak hazırlanan bazı kahvaltı konseptlerinin dışında yumurta, simit, poğaça, börek gibi hamur işleri ile de kahvaltınızı yapabilirsiniz. Tostları ve sandviçleri de ‘al-götür’ hizmetini sevenler için oldukça iyi bir seçenek sunuyor. Kahvaltı fiyatlarının da ortalama olduğunu söyleyebilirim. Gümüş Pasta ’da 25-30 TL civarına 2 kişi rahatlıkla kahvaltı yapabilirsiniz. Üstelik çayın da 2 saat boyunca ücretsiz ikram edildiğini unutmayalım.

Günün ilerleyen saatlerinde karnınızı doyurmak için Gümüş Pasta ’ya gittiğinizde ise pizzadan kebap çeşitlerine, beyaz etlerden kırmızı etlere, salatalardan makarnalara yine çok çeşitli bir menü sizi karşılıyor. Bu yemeklerin de fiyatlarına baktığımda çok absürt fiyatlarla karşılaşmayacağınızı söyleyebilirim.

Kahvaltı veya yemeklerin dışında eşinizle dostunuzla gidip çay, kahve içerek sohbet edebileceğiniz bir ortam da sunuyor sizlere Gümüş Pasta. Yaz aylarında serinleyebileceğiniz soğuk kahve çeşitleri sunarken kış aylarında da içinizi ısıtacak sıcak kahve, bitki çayları ve meyve çayları mevcut.

Fiyat olarak ortalamada olduğunu söylemiştim ama bir başka önemli konu da vereceğiniz bu ortalama fiyata karşılık nasıl bir performans alacağınız. Bu anlamda az önce söylediklerim kadar olumlu söylemler aktaramayacağım sizlere. Özellikle yemek anlamında servis süresinin bir hayli uzun olduğunu söyleyebilirim. Önce hazırlanması gereken bir yemek sipariş ettiğinizde bu yemeği yemek için bir süre beklemeniz gerekecek. Ancak diğer hazır ürünlerden yemek isterseniz daha çabuk yiyebilirsiniz ve bu tür hazır bulunan ürünlerin her daim taze olduğunu söyleyebilirim. Özellikle pasta ve tatlı ürünlerini tercih etmenizi ve tatmanızı öneririm. Oldukça taze bulunan bu ürünler tat anlamında da beklentinizi çok büyük ihtimalle karşılayacaktır.

Gümüş Pasta için bahsedebileceğim bir olumsuz konu daha var. Garsonların ilgi ve kalitesi benim olduğu gibi aranızdan bazılarının da beklentilerini karşılamayabilir. Siz çağırmadan sizinle ilgilenmeyen, ilgilendikten sonra da isteksiz olarak hizmet veren garsonlarla karşılaşabilirsiniz.

Gümüş Pasta, tüm bu düşüncelerim sonunda gidip görmenizi tavsiye edebileceğim ancak beklentinizi çok yüksek tutmamanızı önereceğim bir kafe-restoran diyebilirim.

Konum ve iletişim bilgileri

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 120 Çankaya, Ankara Türkiye
Anıtkabir noktasına 0,9 km mesafede
+90 312 232 11 74Gümüş Pasta, Ankara