Size Guangzhou Wuyang’ın ilginç hikaye ile başlayalım.Kenan Evren'in Çin gezisi sırasında bir anlaşma yapılmış. Pekin'de iki Türk restaurantı açılacak Ankara'da da iki Çin restaurantı açılacakmış. Bu sayede bu açılan mekan biri bu olmuş. Daha sonra Kore büyükelçiliğinin çalışanları bu restauranta sık sık gelmeye başlamışlar ve kendi vatanlarının yemeklerini de pişirmesini Çinli aşçıdan istemişler.

Aşçı Kore mutfağına yabancı olduğunu söyleyince o iş bizde demişler ve Kore'den aşçı getirip Ankara'daki işletme aşçısına Kore yemeklerini öğretmişler. Bu sebepten dolayı menüde ayrı bir sayfada Kore yemekleri de var. 

Sürekli Çinli Japon Kore müşterisinin görülebildiği bir mekan sahibi ve aşçıları Çinli tatlı ekşi soslu tavuk en çok tercih edilen yemek servis personeli uzun yıllardır aynı şekilde çalışmaya devam ediyorlar.Bu devamlılık işlerinide yansımış durumda.

Menü oldukça geniş fakat alacarte fiyatları çorba 25, roll lar ve dumplingler 30, tavuk 55 etler 80 ve üstü. Asya mutfağında ortaya küçük porsiyon çeşitler alınıp denenir yenilir ama onu burda yaparsanız adam başı 150 gibi hesap ödeyebilirsiniz.Asya mutfağı için bu gayet başarılı fiyat ve hizmet dengesi oluşturur.

Set menüler var 65-80 arası sadece ana yemeği değişiyor gerisi aynı, Onu seçerseniz filizIi dana eti. Tek tabakta ana yemek yanında pilav ve tek spring roll, ve küçük çorba şeklinde geliyor.Asya mutfağı tercih etmek veya tatmak isterseniz Ankara’daki en doğru adres burası olur.

İletişim ve konum bilgileri

Bestekar Sok. No:88/A | Kavaklidere, Cankaya, Ankara
03124276150Guangzhou Wuyang , Ankara