Dünyada kendi kendini temizleyen, berrak sadeliği ile Marmara ve Ege denizlerini birbirine bağlayan Saroz Körfezi’nde bulanan Gökçetepe Tabiat Parkı, uçsuz bucaksız koylarıyla, binlerce M2 çam ormanıyla Edirne İli, Keşan ilçesinde doğal kalabilmiş saklı bir cennet köşesidir. Doğa harikası olarak adlandırılabilecek Gökçetepe Tabiat Parkı, birçok araştırma sonucunda; havadaki gaz oranındaki uyum sebebiyle Astım, Alerjik hastalıklar gibi birçok hastalığa iyi geldiği belirlenmiştir. Doğal yaşamın gerçekten hissedilebildiği bu eşsiz mekân oksijen deposu olarak da tanımlanmaktadır.

Gökçetepe Konaklama İmkanları

Tatil yapmak istiyor ya da kamp tutkunu olduğunuzu biliyorsanız gerek hizmet imkanlarıyla gerekse işletme sahipleriyle siz evinizden çıkıp buraya geldiğiniz andan tutun da tatilinizi sonlandırana kadar en güzel ve en unutulmaz anlara şahit olmanızı sağlayacak yerlerden birisi bu alan.

Konaklama imkanlarına bakacak olursak yine birçok kişiye hitap edebilecek düzeyde olmasıyla da dikkat çekmeyi başarmıştır.

Marisstone Hotel

Saroz Körfezi’nin Maris adı verilen kıyı şehrinde bulunan bir oteldir. Gökçetepe Tabiat Parkı bünyesindedir. Otel mimarisinden genel olarak bahsedecek olursak eğer son derece dikkat çekici ve göz alıcı unsurlara yer verilmiştir. Genel görünümünü taş ve ahşaptan alan bu otel büyük beğeni toplamaktadır. Bununla beraber özel restoran, özel plaj, toplantı salonu, resepsiyon lobisi gibi kaliteli seçenekler de sunmaktadır.

Bungalov

Klasik konaklamaların dışında, stresten ve kalabalıktan uzakta bir konaklama tercih etmek isteyenlere tamamen doğayla iç içe olma fırsatı sunan bu ağaç evler eşlik edecek ve aynı şekilde beğeninizi kazanacaktır demek mümkün.

Karavan

Eğer karavan tatili tutkunuysanız ya da karavan deneyimi yaşamak sizin de hayalleriniz arasındaysa Yıldız ve Çakıl koyu olarak adlandırılan ve bu amaç için ayrılmış alan deniziyle ve eşsiz doğasıyla kafanızı dinlemeye ve stresten uzak ortam arayışında olanlara ilaç gibi gelecektir.

Çadır Kamp Alanı

Kamp tutkunu olan, çadırını alıp kamp arayışı içinde olanlar için ayrılmış köklü geçmişe sahip zeytin ağaçları altında ve çam ağaçlarının kokusunun arasında bir kamp alanı düşünün. Muhteşem doğasıyla sizi büyülemeye yetecek bile. İster çadırınızı alın gelin isterseniz de bu alandan kiralayabileceğiniz çadırlardan faydalanın kendinize son derece unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayacaksınız.

Toplu Kamp Konaklama

Yıldız adı verilen bölgede bulunan ve toplu kamp alanı için kurulmuştur. 2000 kişilik kamp kapasitesi vardır aynı zamanda yemekhane, aktivite alanları ve daha birçok fırsat; bu bölgede sizleri beklemektedir.

Gökçetepe Yeme - İçme İmkanları

Konaklama imkânları kadar yeme içme konusunda da çeşitli seçenekleri olan bir alandır. Hem girişte hem de bu civarda olan ve hizmet veren yerleri gelin beraber inceleyelim.

Giriş Bölgesi

İhtiyacınız olan birçok gıdayı bulabileceğiniz girişte bulunan bir süpermarketten bahsedeceğiz. Süpermarketin içerisinde manav, şarküteri, balık, kasap reyonlarının yanı sıra kamp malzemeleri, tekstil, deniz malzemeleri ve daha birçok ürün yer almaktadır. Bunun yanı sıra, Tabiat Parkı’nın giriş bölgesinde bulunan fırından da birçok şey satın alabilirsiniz. Ayrıca Tabiat Parkı’nın giriş bölgesinde bulunan Giriş Cafe; yiyecek ve içecek çeşitlerinin yanı sıra nargile Cafe hizmeti sunmasıyla birçok kişinin tercihi olmaktadır. Bunun yanı sıra, restoranları sayesinde harika yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Pide, lahmacun, döner ve kahvaltı seçenekleriyle size güzel yeme içme imkanları sunmaktadırlar.

Yıldız Bölgesi

 Yaklaşık olarak 2000 kişiye hizmet sunan bu alanda sulu yemek imkânı ve ayrıca acil karşılanması gereken ihtiyaçlarınız için de aynı şekilde içinde barındırdığı kantin hizmetleri de aktif olarak hizmet sunmaktadır.

Çakıl Koyu Bölgesi

Bu bölgede çadır kampı yapacak olanlar için hem günübirlik hem de uzun süreli konaklama imkânı sundukları için hizmet imkanları da son derece çeşitlidir. Kantin ve kafeleriyle hatta deniz ya da çadır ihtiyaçlarınızı karşılayacak reyonlarıyla da birçok hizmeti bir arada sunmayı başarmıştır. Döner, patso, tost, menemen, köfte, hamburger ve kahvaltı seçeneklerinden tutun da Nargile Cafe sayesinde de nargile, tavla ve okeye kadar yeme içmenin dışında keyifli dakikalar geçirebileceğiniz mekanlara da yer vermişlerdir. Ayrıca Portakal Cafe sayesinde de katı ve sıvı içecek çeşitleri de bulunmaktadır.

Marisstone Hotel Bölgesi

Bu bölgede konaklama açısından en çok tercih edilen yer olmasının yanında yeme içme konusunda da birçok damak tadına hitap eden seçenekleri bir arada sumaktadır.

Gökçetepe Aktivite İmkanları

Tatil ya da kamp için gelmiş olun fark etmeksizin sunmuş oldukları hizmet alanlarıyla sizden her yönüyle tam puan almayı hak edecek yerlerden birisi Gökçetepe. Her alanda çeşitli imkan sundukları gibi aktivite açısından da son derece eğlenceli ve bir o kadar da çeşitli olanakları mevcuttur. Gelin biraz da bunlardan bahsedelim.

 • Zipline
 • Survivor Macera Parkı
 • Tırmanma Duvarı
 • Çocuk Oyun Grupları
 • Futbol Sahası
 • Paintball
 • Okçuluk
 • Atış Eğitimi
 • Mini Golf
 • Balta Atışı
 • Amfi Tiyatro
 • İp Parkuru

Fiyat ve Kurallar

 • Eşsiz manzarası ile bungalov evlerin gecelik konaklama ücreti 750₺,
 • Minibar buzdolaplı kıl çadırların gecelik konaklama ücreti 300₺,
 • Tente çadırların gecelik konaklama ücreti 200₺,
 • Kendi çadırınız ile gecelik konaklama ücreti 75₺,
 • Karavan ile gecelik konaklama ücreti ise 110₺,
 • Araç giriş ücreti (bir kereliğe mahsus) 35₺’dir.

Kıl çadır ve tente çadırlar için; nevresim takımı, yastık, pike getirmeniz yeterlidir.

Uyulması gereken kurallar:

 • Yerde ateş yakmak yasaktır!
 • Saat 23:00 itibari ile ses ve gürültü yasaktır!
 • Açık hava duşlarda şampuan kullanmak yasaktır!
 • Çadır alanları dışında çadır kurmak yasaktır!

Gökçetepe Tabiat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Edirne’nin Keşan ilçesinde yer alır. Edirne’ye uzaklığı yaklaşık olarak 2 saat, İstanbul’la ise 3,5 saat uzaklıktadır.

Keşan’dan sonra Erikli, Enez ve Bahçeköy tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Gökçetepe Köyü’ne kadar gelip sahile devam edin, sahil yolunun sonunda milli park girişine ulaşırsınız. Ulaşımı son derece rahat ve kolaydır.

Harita KonumuGökçetepe Tabiat Parkı | Konaklama, Yeme – İçme, Aktivite İmkanları ile Fiyatı ve Ulaşım Bilgisi