Gökçeada birçok tatilcinin favori konumları arasında yer almaktadır. Çanakkale bildiğiniz üzere Marmara Bölgesi'nde yer alsa da Ege'de kalan bölümleri de bulunmaktadır. İşte Gökçeada Ege'de kalan bölgelerden bir tanesidir. Özellikle yaz turizminde yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça sık tercih edilen Gökçeada kamp alanları açısından da oldukça zengin yerlerin başında gelmektedir.

Gökçeada Türkiye'nin en büyük adası olma özelliğini taşımaktadır. Buraya ulaşım yalnızca deniz yoluyla mümkündür. Bunun için feribotları tercih etmeniz gerekecektir. Eğer Çanakkale'ye gelecekseniz de otobüs saatlerinizi bu feribot saatlerine göre ayarlamanız gerekecektir. Yılın belli dönemlerinde adaya uçuşlar olsa da genel olarak buraya yalnızca deniz yoluyla mümkün olmaktadır.

Şen Kamping

Gökçeada'da bulunan en iyi kamp alanları arasında gösterilen Şen Kamping denize sıfır bir şekilde konumlanmıştır. Burayı tercih ederseniz uçsuz bucaksız denizi saatlerce izleyebilirsiniz. Kamp alanında birçok ağaç yer alsa da maalesef gölgelik alan diyeceğiniz pek bir alan yok. Bu da buranın olumsuz yönü olarak gösterilebilir. Fakat bu olumsuzluğu sahiliyle nötrlüyor. Öyle ki sahili pek çok yerde göremeyeceğiniz kadar güzel ve bakımlı. Zaten Gökçeada bu konuda sizlere çok iyi alternatifler sunmaktadır.

Arazisi geniş olduğu için konakladığınız yerlerde özgürlüğünüz konusunda herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Buraya gelirseniz restoranlarında balık yemenizi öneriyoruz. Evet fiyat olarak bir tık üstte olabilir fakat lezzetinin oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkün. Aynı zamanda burada market yer almıyor ve yakın çevrede de market yok bu sebeple ihtiyaçlarınızı gelmeden önce alıp gelmelisiniz. Ortak mutfakları olmasa da ortak buzdolabı ve mangal alanları mevcut yiyecek ihtiyaçlarınızı bu şekilde karşılayabilirsiniz. Çocuklu aileler ve kalabalık arkadaş grupları için oldukça ideal bir yerdir.

Şen Kamping Konaklama Ücretleri

 • Çadır konaklama yeri kirası olarak 50 lira ücret talep edilmektedir.
 • Karavan yeri kirası olarak 100 lira ücret talep edilmektedir.
 • Oda kirası olarak da 180 lira ücret talep edilmektedir. Odada kalmak istiyorsanız öncesinde rezervasyon yapmanızı öneriyoruz. Fiyatlarda değişim söz konusuysa bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Şen Kamping Hizmetleri

 • Tuvalet, duş, elektrik ve internet hizmeti verilmektedir.
 • Çocuklu aileler için çocuk oyun alanı mevcuttur.
 • Oldukça güzel bir yürüyüş parkuru vardır.
 • Ortak buzdolabı vardır.
 • Mangal alanı mevcuttur.
 • Şezlong ve şemsiye hizmeti mevcuttur.

Yıldız Koy Arkadia Kamp Alanı

Koy ortasında denize sıfır şekilde konumlanmış yolu Gökçeada'ya düşen hemen herkesin gönül rahatlığıyla gelip kamp yapacağı alanların başında gelmektedir. Evcil hayvan kabul eden işletmeye kedi ve köpeklerinizi gönül rahatlığıyla getirebilirsiniz. Fakat kamp sakinlerinin rahat etmesi açısından işletme 2 yaş altı çocukları kabul etmiyor bunun bilgisini de verelim. Bunun sebebini de bu yaştaki çocukların gecenin en geç saatlerinde bile ses çıkarması olarak söylüyorlar. Hizmet olarak da bir kamp yeri değil sanki otel konforunda olduğunu da söyleyebiliriz.

Buraya gelmişken eğer malzemeleriniz varsa dalış kıyafetleri ve malzemesini getirebilirsiniz. Çünkü kamp alanı dalış için oldukça ideal ve buraya gelen birçok kampçı da bunu tercih ediyor. Gökçeada'da bulunan diğer kamp alanları gibi burası da oldukça güzel bir restorana sahip. Bazı günler burada deniz yemeklerinin en güzel örneklerini yiyebilir bazı günler de mangalınızı yakabilirsiniz. Yıldız Koyu aynı zamanda yürüyüş için de oldukça ideal bir bölgedir. Bu sebeple yürüyüş ayakkabınızı getirmenizi tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda fotoğraf makineniz varsa mutlaka yanınızda bulundurun çünkü burası Gökçeada'nın en iyi pozlarını yakılacağınız bir alan üzerinde kurulmuştur.

Yıldız Koy Arkadia Kamp Alanı Konaklama Ücretleri

Kendi çadırınızla gelirseniz 1 Temmuz'a kadar kişi başı 70 lira, 1 Temmuz-10 Ağustos tarihleri arasında 75 lira, 10 Ağustos-7 Eylül arası 60 lira ve 7 Eylül'den sonra ise 50 liradır. Kahvaltı isterseniz de kişi başı 30 lira ödeyerek kahvaltı yapabilirsiniz.

Kampın kendi çadırında konaklayacak kişiler 1 Temmuz'a kadar kişi başı kahvaltısız 90, kahvaltılı 120 liraya konaklamaktadır. 1 Temmuz- 10 Ağustos tarihleri arasında kahvaltılı konaklama zorunludur ve 125 lira ücret talep edilmektedir. 10 Ağustos-7 Eylül arası kahvaltısız 100, kahvaltılı 125 liraya konaklamaktadır. 7 Eylül'den sonra kahvaltısız 85, kahvaltılı konaklama 115 liradır.

Yıldız Koy Arkadia Kamp Hizmetlerinin

 • Tuvalet, duş, elektrik ve internet hizmeti verilmektedir.
 • Restoranı oldukça tatmin edicidir. Aynı zamanda alkollü ve alkolsüz içecekler içebileceğiniz bar alanı da mevcuttur.
 • Ortak buzdolabı vardır.
 • Mangal alanı mevcuttur.
 • Şezlong ve şemsiye hizmeti de belirli bir ücret karşılığında verilmektedir.

Surf Inn

Burası Gökçeada'nın en beğenilen bölgelerinden bir tanesidir. Denize sıfır olmasının yanı sıra kamp alanı tamamen çimendir. Gölgelik yer arayanlar için de burası bir cennettir. Öyle ki meyve ve çam ağaçları kamp alanına ayrı bir güzellik kattığı gibi yazın sıcağında gölge arayan kişiler için de oldukça iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Kendisine özel oldukça bakımlı ve kaliteli bir plajı da vardır. Aynı zamanda birbirinden farklı ve birçok kamp alanında görmenizin pek de mümkün olmadığı aktiviteler de kamp alanında siz müşterileri beklemektedir.

Yiyecek ihtiyaçlarınız da burada restoranda karşılanmaktadır. Farklı bir konsepte sahip olan kamp alanı mangal yakma alanına sahip değil aynı zamanda mutfak ve buzdolabı da mevcut değil bunun bilincinde olarak buraya gitmelisiniz. Özellikle etkinliklerinden sebep olacak ki burada yerli turist kadar yabancı turist görmeniz de yüksek ihtimaldir. Burası Gökçeada'nın en sık tercih edilen kamp alanıdır ve sizler de dilerseniz ailenizle dilerseniz arkadaş grubunuzla burayı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Surf Inn Konaklama Ücretleri

 • Çadır konaklama için 60 lira ücret talep edilmektedir.
 • Karavan yeri kirası sezonluk olarak değişkenlik gösteriyor bunun bilgisini almak için öncesinde işletmeyi arayabilirsiniz.
 • Kamp alanı içerisinde 7 adet bungalov ev bulunmaktadır. Burası yerli ve yabancı turistler tarafından epey tercih edildiği için öncesinde arayıp rezervasyon yaptırıp fiyat bilgisini alabilirsiniz.

Surf Inn Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, elektrik ve internet hizmetleri mevcuttur.
 • Şezlong ve şemsiye hizmeti ücretsiz bir şekilde verilmektedir.
 • Restoran ve kafesi mevcuttur.
 • Uçurtma sörfü, tüplü dalış gibi birçok kamp alanında deneyimlemenizin mümkün olmadığı aktiviteleri yapabilirsiniz. Aynı zamanda balıkçılık, bisiklet, doğa yürüyüşü ve avcılık için de oldukça ideal bir alandır.

Laz Koyu Kamp Alanı

Gökçeada koy olarak oldukça zengin bir bölgedir. Bölgenin bir diğer güzel koyu olan Laz Koyu'nda da Laz Koyu Kamp Alanı yer almaktadır. Bu kamp alanının en çok övüldüğü konulardan bir tanesi de plajıdır. Bölgenin en iyi plajının Laz Koyu Kamp Alanı'nda olduğu birçok kişi tarafından dile getirilmektedir. Burası özel bir işletmeye ait değil koyun kendi kamp alanı. Bu sebeple özellikle hafta sonları plajı sebebiyle epey bir yoğun olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu sebeple bu tarz bir yoğunlukla karşı karşıya kalmak istemiyorum diyorsanız buraya hafta içi gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Laz Koyu'nda yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir büfe mevcut. Fakat doğal olarak fiyatlarının bir tık fazla olduğunu söylemek doğru olacaktır ve tüm ihtiyaçlarınızı bu büfeden karşılamanız da mümkün değil. Bu sebeple buraya gelmeden önce gerekli erzak alışverişinizi yapmanızı öneriyoruz. Aynı zamanda burası daha çok 2-3 günlük kaçamak kamp yapmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir çocuklu aileler pek sık tercih etmez. Fakat yine de az da olsa çocuklu aileleri görmek mümkündür.

Laz Koyu Kamp Alanı Konaklama Ücretleri

Çadır yeri olarak 60 lira ücret talep edilmektedir.

Aynı zamanda plajda 2 adet şezlong ve şemsiye kirası da 30 liradır.

Laz Koyu Kamp Alanı Hizmetleri

Özel bir işletmeye ait olmasa da duş, elektrik ve tuvalet hizmeti kamp alanında bulunmaktadır.

Bir adet büfe yer alır.

Çocuklu aileler için de bir konuk evi bulunuyor. Burada kalabilirsiniz.

Vagon Camping

Gökçeada'da yer alan en renkli yer tartışmasız olarak Vagon Camping. Neden en renkli yer olarak burası gösteriliyor diye düşünecek olursanız da vagon şeklindeki bungalov evleri söyleyebiliriz. Bu bungalov evlerin her biri farklı renkte ve bu da ortaya oldukça güzel görüntüler çıkarıyor. Bunun yanı sıra yeşilin ve mavinin de her tonuna ev sahipliği yapan kamp alanı küçük bir cennet gibi. Çocuklu ailelerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bu kamp alanı insanı içine çekiyor. Öyle ki buraya gelen birçok kişi örneğin 2-3 gün kamp yapmak için buraya gelip 1 hafta dahi kalıyorlar. Çünkü ortam olarak çok başarılı bir ambiyans oluşturulmuş.

Kamp alanı içinde ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız bir büfe bulunmaktadır. Bunun haricinde restoranda da oldukça fazla yemek çeşidinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda bu restoranlarda alkollü içecek satışı da yapılmaktadır. Kendi yemeğinizi kendiniz yapmak istiyorsanız da güzel bir mangal alanı da mevcut yani işletme sizin için her şeyi düşünmüş durumda diyebiliriz. Ortamıyla bir kamp alanından çok şirin bir tatil köyünü andıran Vagon Camping sadece yaz ayında değil diğer mevsimlerde de tercih edebileceğiniz bir kamp alanıdır. Konfor olarak da oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Vagon Camping Konaklama Ücretleri

Çadır yeri kirası olarak 60 lira ücret talep edilmektedir.

Birbirinden renkli vagona benzer bungalov evlerin içine buzdolabı ve duş alanı yer almaktadır. Bu bungalov evlerin bazıları 2 kişilik bazıları da 4 kişiliktir. Fiyat olarak sezonluk olarak değiştiği için net bir fiyat söylemek doğru olmayacaktır. Zaten öncesinde rezervasyon için aramanız gerekiyor yoksa yer bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Vagon Camping Hizmetleri

 • Tuvalet, duş, elektrik ve internet hizmeti verilmektedir.
 • Restoran ve büfe bulunmaktadır.
 • Ortak dinlenme alanları bulunmaktadır ve bu alanlar da kamp alanının konseptine uygun bir şekilde tasarlanmıştır.
 • Mangal alanı mevcuttur.
 • Otopark bulunmaktadır.

Gökçeada'da Gezilmesi Gereken Yerler

Gökçeada Kaya Mezarı

Gökçeada'da gelen hem yerli hem yabancı turistler tarafından sıklıkla gezilen yerlerin başında Gökçeada Kaya Mezarı gelmektedir. Öyle ki burada bulunan mezarlar oldukça ilginçtir. Yani mezarların herhangi bir düzeni bulunmamaktadır ve bu sebeple de hangi medeniyete ait olduğu tarih olarak hangi dönemi yansıttığı bugün dahi gizemini korumaktadır. 24 saat açıktır ve giriş için de herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Gökçeada Kent Müzesi

Gökçeada'da tek bir müze bulunmaktadır ve bu müze de Gökçeada Kent Müzesi'dir. 1973 yılında hamam olarak inşa edilen ve uzun yıllar boyunca bu şekilde kullanılan yapı sonrasında belediyenin çalışmaları sonucunda 2017 yılından itibaren müze olarak hizmet etmektedir. Gökçeada tarihi hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız burayı mutlaka ziyaret etmeniz gerekiyor.

Müze o kadar kapsamlı bir müze olmasa da oldukça başarılı bir şekilde tasarlanmıştır ve bu sebeple 2018 yılında en iyi kent müzesi ödülüne layık görülmüştür. Müzedeki birçok eşyayı adada bulunan Rumlar bağışlamıştır. Aynı zamanda müzenin en çok dikkat çeken parçası olarak da Türkiye'nin ilk palyaçosunun kıyafetleri ve eşyaları olduğunu söyleyebiliriz. Giriş için herhangi bir ücret ödenmeyen müzenin giriş saatleri 09.00-17.00 saatleri arasındadır. Müze hafta sonları kapalıdır.

Zeytinliköy

Eski bir Rum köyü olan Zeytinliköy Gökçeada'nın en çok ziyaret edilen bölgelerinden bir tanesidir. Gökçeada'da korunan 4 köyden biri olan Zeytinliköy'e adını veren zeytin ağaçlarını hemen her yerde görmeniz mümkündür. Köyde şu anda sürekli yaşayan en fazla 50-60 kişi var. Fakat köyde butik oteller de turistler için mevcut.

Oldukça şirin olan bu köye gelmişseniz buranın meşhur dibek kahvesini içmeden gitmek olmaz. Köyde birçok kafe mevcut ve bu kafenin sahipleri genel olarak Yunanistan'dan buraya gelen Rumlar. Yani burada Rum kültürünü sonuna kadar görebilirsiniz. Eski Rum meyhaneleri de yine köyde mevcut. Yani iyi bir nostalji yapıp farklı kültürlerle kaynaşma gibi bir amacınız varsa Zeytinliköy'e mutlaka uğramanız gerekiyor.

Tuz Gölü

Burayı Ankara'da bulunan Tuz Gölü'yle karıştırmayın. Aydıncık ve Kefaloz plajlarının arasında kalmış bu göl yerli, yabancı fark etmeksizin herkes tarafından ziyaret edilen bir göldür. Göl yağmur ve deniz suyunun karışımı sonucunda ortaya çıkmış ve bu sebeple de üzerinde tuz ve çamur birikintisi oluşmuş. Bu sebeple insanlar bu göle hem eşsiz manzarası sebebiyle tercih ettiği gibi aynı zamanda bu gölün şifalı olduğu da söylenmektedir. Bu tarz şifalı yerlerin de doğal olarak ziyaretçisi çok olmaktadır bu sebeple Tuz Gölü'nü her zaman kalabalık görürsünüz.

Birçok farklı kuş türüne ev sahipliği yapan Tuz Gölü'nde özellikle flamingolar dikkat çekmektedir. Sonbahar ayında bir başka güzel olan Tuz Gölü özellikle doğa fotoğrafı çekmeyi seven kişiler için bulunmaz yerlerden bir tanesidir. Bu sebeple buraya gelirken fotoğraf makinenizi de yanınızda getirebilirsiniz.

Marmaros Şelalesi

Marmaros Şelalesi bölgenin önemli tatlı su kaynaklarından bir tanesidir. Şelalenin suyu yaz aylarında pek yok. Bu sebeple görevliler yangın tehlikesine karşı yaz ayında buraya girmenize pek izin vermiyor. Fakat bahar aylarında ve kışın şelale görülmeye değer. Siz de bu aylarda gelmişseniz şelaleyi ziyaret edilecekler listesine alabilirsiniz. Burası adanın en bakir bölgelerinden bir tanesi bu sebeple takviminizi ayarlayın ve ne yapıp edip buraya gelin.

Marmaros Şelalesi'ne gelecek olacak kişiler için bir hatırlatma daha buraya gelmek isteyen kişiler araçlarıyla gelemezler. 7 kilometre uzunluğundaki yolu yürüyüp şelaleye ulaşabilirsiniz. Fakat bu yürüyüş size de iyi gelecektir çünkü şelale yolunu çam ağaçları süslemiştir. Taşlık ve doğal bir plaja da sahip olan Marmoros Şelalesi fotoğraf makinenizi alıp gelmeniz gereken yerlerin başında bulunmalıdır. Özellikle yeşilliklerin görülmeye değer olduğunu söyleyebiliriz.

Gökçeada kamp alanları açısından görmüş olduğunuz gibi oldukça zengin yerlerimizin başında gelmektedir. Bu sebeple sizler de aileniz ve sevdiklerinizle yazımızda belirtmiş olduğunuz yerlerden kendinize en yakın hissettiğiniz alanlardan bir tanesini tercih edebilirsiniz. Marmara ve Ege bölgelerinin doğal güzelliklerine ev sahipliği yapan Türkiye'nin en büyük adası olarak gösterilen Gökçeada kamp alanlarının yanı sıra ziyaret edilecek yerler açısından da siz gezi severlere güzel alternatifler sunmaktadır. Yine yazımızda belirtmiş olduğumuz bölgeleri takviminizde ayarlamalar yaparak mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Gökçeada ziyaretinizden hiçbir şekilde memnuniyetsiz ayrılmayacağınızı garanti verebiliriz.

Gökçeada Kamp Alanları | En İyi Kamp Alanları, Konaklama Hizmetleri, Ücretleri, Gezilmesi Gereken Yerler ve Ulaşım