Gianni Maccheroni Ankara'da bulunan butik bir İtalyan restoranıdır. Mekana girer girmez güler yüzlü, samimi çalışanlar tarafından karşılandım ve hemen bir masaya oturtuldum.

Menü kısa süre içerisinde geldi ve mekandaki makarnaların tamamının el yapımı olduğunu öğrendim. Bu bilgi çok hoşuma gitmişti. Kafamda pizza yemek varken tercihim birden değişti ve makarna tercih etmek istedim.

Makarnalara baktıktan sonra Sicilya Soslu Fettucine sipariş ettim. Sicilya sosunu daha önce hiç denememiştim ve sonra öğrendim ki Sicilya sosu, bu mekana özgü bir tatmış. Servis biraz geç gelmiş olsa da makarnam sıcaktı. Fettucine olması gerekenden biraz çok pişmişti.

Ben makarnayı daha çok "al dente" kıvamında sevdiğim için pişme derecesi pek hoşuma gitmedi. Ancak tabii ki bu bir zevk meselesi, sizin de sevmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Makarnaya ek olarak bir de salata ve Şili şarabı sipariş ettim. Şarap ve salata makarnaya oranla daha güzeldi diyebilirim.

Gianni Maccheroni mekanında en sevdiğim detaylardan biri de mekanın dekorasyonu oldu. Yemek yerken sizi adeta başka diyarlara götürüyormuş hissi yaratıyor.

Mekana ben akşam saatlerinde gitmiştim ve doluluk oranı maksimum yüzde 70 civarlarındaydı. Çok kalabalık mekanlar sevmeyenler için bence gayet ideal. Mekana günün her saatinde gidebilirsiniz, menüler oldukça dolgun. Bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Genel olarak özenli, titiz ve ilgili bir mekan. Fiyatlar da ortalama düzeyde diyebilirim.

İletişim ve konum bilgileri

Yildizevler Mahallesi, 712. Sokak, No 2/B, Cankaya, Ankara
031243944400Gianni Maccheroni, Ankara