Yemek

Germeç Piliç, Ankara

Ankara’da piliç denince akla ilk gelen mekanlardan bir tanesi Germeç Piliç’tir. Mekân olarak oldukça salaş bir yapısı var. Sabaha doğru 4’e kadar açık bir mekân oluşu ile de oldukça sık tercih edilen bir yer durumunda. Mekânda çalışan personeller konukları çok güler yüzlü bir şekilde karşılıyor ve aynı şekilde de uğurluyor.

Servis hızı konusunda çok hızlılar diyemem ancak bunu mekânın yoğunluğuna bağlıyorum. Konumu itibariyle günün her saatinde oldukça kalabalık olabiliyor. Bu da servis hızını ister istemez etkiliyor. Ancak tavuklar oldukça sıcak ve lezzetli bir şekilde sunuluyor. Bence en önemli konu da bu.

Mekânın en lezzetli yiyecekleri arasında bence tavuk çorbası geliyor. Mutlaka giderseniz deneyin. Özellikle kış mevsimlerinde tam bir vitamin deposu görevi görüyor. Gece istediğiniz saatte giderseniz gidin taze bir tavuk çorbası içebilmeniz mümkündür. Porsiyonu da lezzeti de benden tam puan almayı başardı. Yemek olarak da favorilerim arasında piliç kaburga geliyor.

Piliç kaburga yanında ezme ve salatası ile birlikte servis ediliyor. İkram konusunda da oldukça iyiler. Piliç kaburgayı daha önce bir iki yerde daha denemiştim ancak Germeç Piliç’te yedikten sonra burası vazgeçilmezim oldu. Bunun dışında dönerleri de oldukça lezzetli. Bol porsiyonu ve doyurucu ekmeğiyle bu bölgede çok güzel bir alternatif olarak düşünülebilir.

Evlere servis konusunda da oldukça başarılılar. Bu civarda vereceğiniz tüm siparişleri çok hızlı bir biçimde, üstelik yanında ikramları ile getiriyorlar. Ezme, yoğurt, çiğ köfte ve ekmek gibi ikramları var. Bence bu düzeydeki bir piliççi için oldukça göz doyurucu. Fiyatlar konusundan bahsedecek olursam; bu lezzete, bu porsiyona göre fiyatlar oldukça uygun. Civarda bu tarz tavukçular var ancak bu lezzeti bu fiyatlarla bulabileceğiniz bir mekânın olduğunu düşünmüyorum.

İletişim ve konum bilgileri

Gençlik Cad, Ordular Sk. 2/A Çankaya Ankara
03122319584

R