Gemlik Bursa ve Yalova arasında kalmış daha çok günübirlikçilerin sahillerde denize girip, piknik yaptığı bir bölgedir. Bursa Yalova üstünde olduğu için de buraya otobüs ve dolmuşla ulaşım oldukça zordur. Bu sebeple özel araçla gelmenizi tavsiye ediyoruz. Burada çok bir kamp alanı yok fakat olanları da sizin için derledik.

Deniz Atı Camping

  • Burası tam olarak Gemlik'te değil. Fakat Gemlik yolu üzerinde Gemlik'e oldukça yakın olduğu için Yalova Armutlu ‘da bulunan bu kamp alanını listeye aldık. Burası küçük bir aile işletmesi. Zeytin bahçesi içinde kurulmuş ağaçlarla çevrili oldukça hoş bir yer. Denize de oldukça yakın ve plajı da var. Giriş için 30 lira gibi bir ücret ödüyorsunuz.
  • Fakat buranın işletmesine gidenler biraz soğuk bakıyor. Bunun sebebi olarak da kamp alanının genel temizliği gösteriliyor. Yoksa kamp alanının konumu ve ortamı oldukça iyi. Konaklamak için tek alternatif de çadır. Çadır yerine kira olarak günlük 50 lira ödüyorsunuz. İşletmenin çadır kiralama gibi bir hizmeti bulunmuyor.
  • Ortak duş, tuvalet ve buzdolabı bulunuyor. Büfe de var fakat büfe fiyatlarının bir tık fazla olduğunu düşünürsek tedarikli gelmenizde fayda olacaktır. Buraya gelecek kişiler bu sebeple ortalama altı bir işletme ve oldukça iyi bir kamp ortamı düşünerek gelsinler. Doğa yürüyüşü ve bisiklet sürme gibi klasik kamp aktiviteleri dışında da yapacağınız herhangi bir aktivite bulunmuyor.

Gsb Karacaali Gençlik Kampı

  • Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait olan bu gençlik kampı tatillerini kamp yapıp yeni insanlarla tanışmak için geçirmek isteyen gençler için oldukça iyi bir alternatif. İki bloktan oluşan kamp alanında gençler bungalov evlerde kalıyor. Bu bungalov evlerin içinde banyo, tuvalet gibi temel ihtiyaçlarını da karşılayabiliyorlar.
  • Bilindiği üzere gençlik kampları daha çok aktivite üzerinde kurulmuştur. Burada da kamp içinde futbol, voleybol ve basketbol sahaları mevcuttur. Bu klasik sporlar dışında masa tenisi, mini golf, canlı langırt, badminton, tenis, matrak, okçuluk, dart, mangala, kano ve deniz aktiviteleri de gençleri beklemektedir.
  • Tiyatro, müzik, halk sanatları gibi birçok aktivitesi daha olan kamp alanına gelirken kişisel bakım eşyaları ve temizlik eşyalarını da beraberinde getirmeyi unutmayın.

Gemlik Kamp Alanları | En İyileri, Hakkında Bilgiler, İmkanları ve Ulaşım