Kamp yapmak için ideal noktalardan birisi de; Gelibolu kamp alanları olarak karşımıza çıkmaktadır. Kamp yapmak istediğiniz zaman, Çanakkale'yi kesinlikle es geçmemelisiniz. Özellikle de sakinlik arayanlar için oldukça ideal bir nokta haline gelecektir. Her ne kadar Çanakkale kamp alanlarından söz etmeyecek olsa bile, aslında Çanakkale'nin incisinden söz edeceğiz. Eğer yolunuz bir gün Gelibolu'ya düşecek olursak, burada kamp alanlarına da muhakkak göz atmanızı öneririz.

Çanakkale'nin Avrupa tarafında bulunan Gelibolu, sadece kamp yapmak için değil, aynı zamanda gezmek içinde ideal bir noktadır. Eğer kamp yapmak için kendinize bu bölgede bir alan belirlemiş iseniz, muhakkak gününüzün bir bölümünü de bölgeyi gezmek için değerlendirmelisiniz. Sizlere bu aşamada hem ücretli hem de ücretsiz kamp alanlarından söz edeceğiz. Bu sayede tercih tamamen de size kalmış olacaktır. Deniz kenarında hangi alanların olduğundan ve hangi imkanları sizlere sunduğuna kadar, tüm detaylardan söz edeceğiz.

Fatma Kadın Koyu Kamp Alanı

Gelibolu'da bulunan ve oldukça keyifli olan Fatma Kadın Koyu Kamp Alanı, sessizliği sevenler için ideal bir nokta olacaktır. Ağaçlık bir alanda bulunan bu kamp alanı aslında koydan ismini almıştır. Eğer bu aşamada kamp yapmak için sizlerde sadece denizin sesini dinlemek istiyorsanız, kesinlikli bu alanı tercih etmelisiniz. Kamp ihtiyaçlarınızı karşılayacak tüm imkanlar sizler için mevcut olacaktır. Bu sayede kamp yaparken de kesinlikle kendinizi ihtiyaçlarınızdan mahrum kalmış görmeyeceksiniz. Bu kamp alanı sizlerin kafasını dinlemek anlamındaki en güzel deneyimlerinden birisi olacaktır.

Fatma Kadın Koyu Kamp Alanı Konaklama ve Ücretleri

 • Konaklama olarak burada her ne kadar bir tesis bulunuyor olsa bile, aslında sadece çadır konaklama imkanını bulacaksınız.
 • Çadır konaklama olarak; 50 TL şeklinde ücretlendirilecektir.

Fatma Kadın Koyu Kamp Alanı Hizmetleri ve İmkanları

 • WC
 • Duş
 • Soyunma kabinleri
 • Denize girilebilir alan
 • Şemsiye ve şezlong
 • Wi-Fi
 • Plajda bulunan işletmelerden elektrik imkanı
 • Yiyecek ve içerecek temin edilebilir alan

Kömür Limanı Kamp Alanı

Gelibolu'da bulunan Kömür Limanı Kamp Alanı, sessiz ve sakin bir başka yer olacaktır. Özellikle de şehrin kabalığından bu aşamada uzaklaşmak için, başka bir seçeneğiniz olmayacaktır. Bu alana doğru yol alırken, yol kenarlarında kömür madenlerini görebilirsiniz. Bu ise bambaşka bir duygu kazandıracaktır. Sonrasında ise, gerçekten de kimsenin bulunmadığı bir limanda kendinizi bulacaksınız. Akşamları ise sizleri yıldızların aydınlattığına şahit olacaksınız. Eğer bu gibi bir yerde kamp yapmak istiyorsanız, geceleri biraz ürkütücü olduğunu bilmenizde fayda var.

Kömür Limanı Kamp Alanı Konaklama ve Ücretleri

 • Bu kamp alanı içerisinde, çadırlarınızı alıp gelerek konaklama yapabilirsiniz.
 • Konaklama ücreti olarak ise, burada herhangi bir konaklama ücreti bulunmamaktadır.

Kömür Limanı Kamp Alanı Hizmetleri ve İmkanları

 • Denize girilebilir alan
 • Yürüyüş parkurları
 • Ateş yakılabilir alan
 • Burada herhangi bir; duş, WC ya da yiyecek alabileceğiniz alanlar bulunmamaktadır. Kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içeceklerinizi temin etmelisiniz.

Güneyli Koyu Kamp Alanı

Gelibolu'da ve Güneyli Köyü'nde bulunan Güneyli Koyu Kamp Alanı, oldukça dingin ve sakin bir yerde konumlanmaktadır. Özellikle de köyden inerek geleceğiniz bu kamp alanı, göreceksiniz ki herkes tarafından da tercih edilmektedir. Denizi ışıl ışıl ve tertemiz bir renge sahiptir. Bu yüzden sadece kamp atmakla kalmayacak, aynı zamanda kendinizi de doğaya bırakmış olacaksınız. Köyde tüm ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabileceğiniz bir alan bulunuyor. Bu alanda kendinize uygun olan her şeyi alabilir ve ihtiyaçlarınızı gidebilirsiniz. Tüm alanlarda düz olduğu için dilediğiniz yere çadır atabilirsiniz.

Güneyli Koyu Kamp Alanı Konaklama ve Ücretleri

 • Konaklama olarak, burada herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu yüzden dilediğiniz alana çadır atabileceksiniz. Çadır ile konaklayabileceksiniz.
 • Konaklama ücreti olarak, herhangi bir ücret söz konusu olmayacaktır.

Güneyli Koyu Kamp Alanı Hizmetleri ve İmkanları

 • Denize girilebilir alan
 • Buradaki ihtiyaçlarınızı Güneyli Köyü'nden temi edebilirsiniz.

Saros Tepe Camping

Kavakköy Mevkii'nde bulunan Saros Tepe Camping oldukça hoş ortamı ile siz ziyaretçilerini beklemektedir. Gündüzünün başka güzel, gecesinin ise bambaşka güzel olduğunu belirtebiliriz. Saros manzarasının eşsiz görüntüsünü buradan görmek için sabırsızlanabilirsiniz. Hem bu manzaraya karşı kampınızı kuracaksınız hem de güzel vakit geçirebileceksiniz. Aynı zamanda içeride de bir tesis bulunmaktadır. Bu tesis ise tüm kamp imkanlarını sizlere en güzel şekide sunacaktır. Kamp yapmak için profesyonel bir yer arıyorsanız, burası sizler için oldukça idealdir.

Saros Tepe Camping Konaklama ve Ücretleri

 • Konaklama olarak, burada bir tesis bulunmaktadır. Burada çadır konaklama ve karavan konaklama imkanını da bulabileceksiniz.
 • Konaklama ücreti olarak, buradaki fiyatlar sezona göre değişiklik göstermektedir. Kamp alanını ziyaret etmeden önce fiyat konusunda bilgi almalısınız.

Saros Tepe Camping Hizmetleri ve İmkanları

 • WC
 • Duş
 • 24 saat sıcak ve soğuk su
 • Elektrik
 • Wi-Fi
 • Restoran
 • Otopark alanı
 • Yürüyüş parkuru

Gelibolu'da Kamp Yapılacak Diğer Yerler

Gelibolu'da bahsettiğimiz yerlerde dışında, iki kamp alanı daha mevcuttur. Kamp alanlarından söz ederken, her seferinde denize yakın ve hatta sıfır olan yerlerden söz ettik. Ama Gelibolu içinde başkası mümkün olmayacaktır. Diğer kamp alanlarına da tamamen ücretsiz bir şekilde girebileceksiniz. Bir plajı bulunan bu kamp alanlarında ise, plaj çevresinde bulunan yerlerden ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde karşılayabileceksiniz. Eğer bahsettiğimiz yerlerde kamp yapmış iseniz, bu diğer seçeneklerde sizler için bir başka alternatif olacaktır. İki kamp yeri şu şekildedir:

 • Gelibolu Yarımadası Kocadere Plajı Kamp Alanı
 • Evreşe Plajı Non-Stop Kamp Alanı

Gelibolu'da Gezilecek Yerler

Gelibolu'da sadece kamp yapmak işçin değil, aynı zamanda gezmek içinde güzel ve ideal bir ilçedir. Çanakkale, elbette gezmek için hem tarihi hem de doğal yapıya sahiptir. Fakat Gelibolu bunun için biraz daha fazla sahil ve gezme hayatının yoğun olduğu bir yerdir. Bu yüzde Gelibolu'yu ziyaret ettiğiniz zaman, aslında buraya gezmek içinde bir rota oluşturabilirsiniz. Sizlere bu aşamada gezmeniz gereken birkaç lokasyondan söz edeceğiz. Bu sayede Gelibolu içinde yeteri kadar bilgi birikiminiz olacaktır.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı

Çanakkale sınırları içerisinde bulunan Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, hem tarihi gereği hem de bulunduğu konum gereği herkese ziyarete açık bir yerdir. Bakanlar kurulu tarafından burası 1973 senesinde Milli Park olarak ilan edilmiştir. Burada, 60.000'den fazla Türk askerinin ve 250.000'den fazla; İngiliz, Yeni Zelanda, Fransız ve Avusturalya askerinin hem mezarı hem de anıtı bulunmaktadır. Burada o yüzen büyük bir tarihi miras da yatmaktadır. Bölgede bulunan bazı alanlar sit alanı olarak belirlenmiştir. Birçok yerli ve yabancı turist ise buraya akın etmektedir. Ülkemizin el güzel değerlerinden birisidir.

Gelibolu Mevlevihanesi

Dünyanın en büyük Mevlevihanesi olarak bilinen Gelibolu Mevlevihanesi, 1621 senesinde Azade Mehmet Dede ve dervişleri tarafından inşa edilmiştir. Hem oldukça geniş bir arazide kurulmuştur hem de oldukça geniş bir semahaneye sahip olmaktadır. Planlama olarak aslında Galata Mevlevihanesi planına da benzemektedir. Hem 2. Selim hem de Sultan 2. Abdülhamit tarafından restore işlemleri gerçekleşmiştir. 1994 senesinde ise Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından alınarak, restore edilmiştir. Bu Mevlevihane içerisinde çoğu zaman içinde semazen gösterileri yapılmaktadır. Önemli olan bu değeri muhakkak görmeli ve ziyaret etmelisiniz.

Hamzaköy Plajı

Gelibolu'nun en güzel plajlarından birisi olan Hamzaköy Plajı, 400 metre uzunluğa sahip bir plajdır. Herkes tarafından sürekli olarak tercih edilir ve yazları yer bulmak inanılmaz zor olacaktır. Bu bölüm her ne kadar tamamen ücretsiz bir şekilde sunuluş olsa da, 3 bölüme ayrılmış olduğu söylemeliyiz. Bir bölüm, tamamen ücretsiz bir şekilde sunulmuştur ve burada ücretsiz bir şekilde denize girme imkanı bulabilirsiniz. Bir bölümü ise belediye tarafından tesis haline getirilmiştir, burada da cüzi bir miktar ücret alınabilir. Son olarak ise özel bir işletmeye de ev sahipliği yapan bir bölümü bulunuyor. Bu sayede hem denizde ve sahilde vakit geçireceksiniz hem de bir şeyler yiyip içebileceksiniz. Denizi ve kumsalı muhteşem ama yazın yer bulmakta zorlanabilirsiniz.

Bayraklı Baba Türbesi

Gelibolu'nun Fener Yolu'nda bulunan Bayraklı Baba Türbesi, askeriye de bayraktarlık yapan Karacabey'e aittir. Her ne kadar burası bir türbe olsa da, aslında dilek dilemek içinde gelen birçok insan olduğunu söyleyebiliriz. İnsanlara buraya gelerek dileklerini diliyor ve sonrasında her bir dileği için bayrak asıyorlar. Burada bulunan asker hakkında ise 2 rivayet dolaşıyor. Birisi savaştayken düşmana bayrağı vermemek için yutmuştur. Savaş sonrasında ise bu duruma kimse inanmamıştır ve inandırmak için kendini ortadan ikiye bölmüştür. Bu yüzden mezarında bayraklar bulunur. Bir diğer rivayet ise, savaşta elinde bayrak ile şehit olmuştur ve vasiyeti üzerine mezarında bayraklar bulunur. Rivayetlerden hangisi doğru bilinmez ama muhakkak ziyaret edilmelidir.

Gelibolu Savaş Müzesi

16 Haziran 2017'de açılan Gelibolu Savaş Müzesi, tarihin en büyük kahramanlık destanının yazıldığı Çanakkale Savaşı'ndan izler taşımaktadır. Burada bulunan ve savaş alanında bulunan tüm hatıralar, bu müzede sergilenmektedir. Bunun amacı ise hem zaferi unutmamak hem de tarihi unutmamak olacaktır. Bu savaşlardan sonra, yaklaşık 15 yıl içerisinde 7.000'den fazla eşya toplanmış ve sergilenmek üzere bu müzeye yerleştirilmiştir. İçerisinde; mektuplar, apoletler, kapak açacakları gibi birçok eşya bulunur. Bu müzede; 2. Dünya Savaşı, Irak Savaşı, Kore Savaşı ve Kıbrıs Savaşı'ndan da bazı eşyalar sergilenmektedir. Haftanın altı günü 09:30-19:00 arasında müze ziyarete açıktır.

Gelibolu'da Gezilecek Diğer Yerler

Gelibolu, hem tarihe hem doğaya hem de güzelliklere misafir olmuş bir ilin ilçesidir. Zamanın en büyük zaferinin kazanılmış olduğu topraklarda gezmek ve burada yaşamak çok değerlidir. Bu şehirde yaşamıyorsanız, kesinlikte ziyarete gelmelisiniz. Sizlere bu aşamada ziyaret etmeniz gereken ve görmeniz gereken birkaç yerden söz etmiş olduk. Bu yerleri muhakkak ziyaret etmelisiniz. Haricinde listenin devamı da şu şekilde olacaktır:

 • Piri Reis Müzesi ve Galerisi
 • Saros Körfezi
 • Hallac-ı Mansur Türbesi
 • Namazgah
 • Gelibolu Kalesi

Gelibolu Kamp Alanları | En İyileri, Hakkında Bilgiler, Ücretleri, Konaklama, İmkanları ve Ulaşım Bilgileri