Dünya’nın en çok turist çeken şehirlerinden biri olan New York, tüm Dünya mutfaklarına da ev sahipliği yapan bir şehir. Bu şehre yolu düşenler, her öğünlerini başka bir kültürün gastronomisinden örneklerle geçirme şansına sahip olabilir. Genel olarak hemen her restoran ve hatta sokak lezzetleri bile yüksek fiyatlı olarak etiketlenebilir, ama en azından birkaçının tadına bakmak tam anlamıyla “turistik faaliyet” eylemini tamamlayacaktır.

Washington Meydanı’na yürüme mesafesinde bulunan Flip n’ Toss, West Village Mahallesi’nde Christopher Sokak’ta bulunuyor. Metroyla gitmek istediğinizde Christopher Street Sheridan Square durağında inip birkaç dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Aslında hamburgerci olarak geçen işletmenin hamburgerlerini arka plana atan ise Mac n’ Cheese şeklinde geçen ürünler. Açık olmak gerekirse, yediğine içtiğine dikkat edenlerin bu fast food ürünlerine hiç bulaşmaması veya birkaç ısırık tadına bakması yeterli. Öte yandan bir kereye mahsus olsa da, en azından bir öğünü böyle geçirmek isteyebilirsiniz. Şayet iki üç kişi gidiyorsanız, farklı ürünler sipariş edip hepsinin tadına bakabilirsiniz. Anlaşıldığı kadarıyla ön plana çıkanlar Burrata, Pizza ve Bacon fried. Bizim önerimiz ise et içermeyen Pizza Mac n’ Cheese. Peynirin ve makarnanın bu versiyonunu seveceğinizi düşünüyoruz...

Flip ‘n Toss, New York, ABD