Ankara’da yaşayanlar veya geçici olarak ziyaret edenler için mutlka ziyaret edilmesi gereken harika bir mekan. İlk gittiğimde biraz kendimi ilgisiz kalmış gibi hissetsem de sonrasında ki ikramları ile beni resmen ilgi denizine attılar diyebilirim.

Masa ve sandalyelere biraz dar bir alan veriyor gibi görünse de aslında içerideki samimi ortama daha da samimiyet katmak için yapıldığını çok sonradan anladım. Rakı yanında verilen mezeleri ile her seferinde mezeler ile başladığım atıştırma yolculuğunu mezeler ile bitiriyorum. Damak tadıma uygun ve güler yüzlü çalışanlarının aile ortamında servisleri her gidişimde biraz daha bağlanmamı sağlıyor.  

Bazı meyhanelerde yaşanan o müzik kargaşasını burada
kesinlikle yaşamadım. Müzik naif bir şekilde çalar iken sohbete zararı olmuyor.
Sohbetin bir anında duraksayıp müziğe kulak verip iç geçirerek devam
edebiliyoruz sohbete. Bu benim burayı sevme nedenlerim arasında en önemlisi
diyebilirim.

Cavla, vişneli yaprak sarması, kestaneli mantar  ve avokadolu ezme doyamadıklarım arasında. Yemek ve meze lezzeti ile insanı kendine bağımlı bırakıyor diyebilirim. Yemek ve mezelerin lezzeti aile ortamında hissettiren çalışan tavrı ile her fırsatta ziyaret ettiğim bir yer haline geldi.

Engelli girişi gibi detaylar ince bir şekilde düşünülmüş. Bu
sayede engellerin sadece fiziksel olduğunu aile ortamında hissetmek, eğlenmek
için hiçbir engel olmadığı açıkça vurgulanıyor.

Yemek çeşitleri az olsa da lezzeti ile bu durumu telafi ediyor. Düzenli  müşterisi olduğunuzda bir iş seyahatinden baba evine gelmiş hissiyatı veriyor.

Konum ve iletişim bilgileri

Turan Güneş Bulvarı, Cezayir Cad. No: 4/B Çankaya, Ankara
90 312 438 89 19Fesleğenli Meyhane, Ankara