Yemek

Ferfene Steakhouse, Ankara

Ankara’da bulunan ve uzun zamandır gitmeyi düşündüğüm Ferfene Steakhouse bana neden bu zamana kadar bu mekana gelmedim dedirtti. Özellikle mekanın kendisine has olan şık tasarımı benden tam puan aldı diyebilirim. Menü olarak da bir steakhouse’ta bulabileceğiniz bütün her şey bulunmakta. İşletme politikası açısından mekanda herhangi bir şekilde alkol servisi bulunmamakta.

Sipariş vermiş olduğum tulum peynirli salata yemiş olduğum salatalar arasında ilk sıraları zorlayacak derecede güzeldi. Dallas steak tercih ettim ve etin pişimi ve servisi konusunda da oldukça başarılıydı. Beni bu mekanda en çok şaşırtan şey katmer oldu. Katmer pek çok tatlıcıda yiyeceğiniz katmere göre oldukça başarılı ve buraya her gelişimde mutlaka söyleyeceğim bir lezzet.

Menüdeki fiyatlar genel olarak makul seviyede ve fiyat performans olarak oldukça başarılı. Mekana akşam yemek saatinde gitmeyi düşünüyorsanız rezervasyon yaptırmanızı öneririm böylece kötü bir sürprizle karşılaşmamış olursunuz. Ayrıca çalışanların ilgisi de gayet yerinde ve siparişler beklediğinizden de erken bir sürede masanıza geliyor.

Özellikle arkadaş gruplarıyla, özel günlerinizde tercih ederken şüphe duymayacağınız klas bir mekan. Yalnızca etin yanında alkol tercih edenler için alkol servisleri bulunmuyor fakat etin lezzetiyle bunu da güzel bir şekilde örtüyorlar.

Benim gibi farklı tatlar arayan kişilerin arayışını da mümkün bir seviyede karşılamakta. Etin lezzeti olarak birçok steakhouse’a göre kendisine has fakat oldukça başarılı bir tadı bulunmakta kesinlikle tavsiye ederim.

İletişim ve konum bilgileri

Kizilirmak mah., Ufuk Ünv. Cd Next Level Ofis D:4/2, Çankaya/Ankara
03123171010

R