Faros Balıkçı Halil son derece önemli olan balık lokantaları arasında Ankara’nın en popüler yerlerinden biri. Biz de annemle birlikte gittik, zengin bir balık sofrası, temiz ve sade biçimde bizi karşıladı. Arabasız gitmenizi tavsiye etmem otopark konusunda da çözüm bulabilirsiniz. Çok şık bir mekan. Çünkü büyük bir bahçesi var. Dolayısıyla sigara içenler için çok uygun. Ancak kış aylarında biraz üşüyebilirsiniz.

Biz Ankara soğuğundan nasibimizi aldık. Ama yediğimiz yemeklerden memnun kaldık. Sarımsaklı karides gibi şık mezeler damağınızda aromatik bir tat bırakırken balığın lezzeti ise seçtiğiniz çeşide göre değişiyor. İkram çaylar hararetinizi kısa sürede alıyor.

Balıkçı Halil lokantasında balıkların çok lezzetli olduğunu söylemek doğru değil. Tabi ki daha lezzetlilerini de yedik. Bu yüzden balık konusunda 10 üzerinden 6 puan verebilirim. Ama bazı mezeler gerçekten de lezzetli. Park yeri sıkıntısının olmaması ve abartısız bir konseptte hizmet vermesi birçok avantaj sağlıyor. Şık ve özel bir restoran değil ama ortalamanın da üzerinde.

Fiyatlar biraz yüksek gibi göründü ama ikramlar da hesaba katılınca aslında normal sayılıyor. Beklentiniz istanbul boğazı tarzındaki bir balık lokantasıyla alakası yok. Ama ortalama bir beklentiniz varsa bunu karşılayacağına emin olabilirsiniz.

Konum ve İletişim Bilgileri

Faros Balıkçı Halil, Ankara
Prof.Dr. AHmet Taner Kışlalı Mah. 2815 Sokak No:4 Çankaya/Ankara
0 312 241 12 22Faros Balıkçı Halil, Ankara