Canım ne zaman ev yemeği çekse kendimi Evdeyiz’de buluyorum. Balgat’ta bulunan bu şık ve mütevazı mekân bir aile işletmesi. Zaten çalışanların ilgisi ve işletme sahibinin sıcaklığıyla birlikte kendinizi evinizdeymiş gibi hissediyorsunuz. Yani mekân ismini oldukça hak ediyor.

Fakat buraya gelmeyi düşünüyorsanız akşam yemeğinden çok öğlen yemeğine gelebilirsiniz. Çünkü hafta içi 18,00 hafta sonu 16.00'da mekân kapanıyor. Benim iş yerim buraya yakın olduğu için öğlen yemek saatlerinde tercih ediyorum ve mekân oldukça kalabalık.

Sunduğu birçok çeşit ev yemeği var. Çorba seven birisiyseniz kelle paça ve işkembe tarzı çorbalar hariç bütün çorbaları burada bulabilirsiniz ve hepsi oldukça başarılı. Hazır çorba tadını hiç sevmeyen birisi olarak böyle el emeğiyle yapılmış çorbalara bayılıyorum. Hatta çok aç olmadığım vakitlerde burada öğünümü çorbayla geçiştirdiğim dahi oluyor.

Zeytinyağlısından et yemeklerine birçok çeşit ev yemeği bulunda da benim buradaki favorim kesinlikle yöresel tatlar. Ev yapımı mantıları gerçekten annenizin yaptığı derecede güzel oluyor ve içli köftesi de oldukça başarılı. Bunun yanı sıra sarmalarını da yemeden genellikle buradan ayrılmıyorum.

Bu tarz ev yemeği yapan yerlerde genellikle tatlı yemeyi pek tercih etmem. Fakat buranın tatlıları o kadar güzel ki ev yemeği sevmiyorsanız bile sırf tatlı yemek için bile gelebilirsiniz. Kaymaklı ayva tatlısı benim buradaki favori tatlım ama diğerleri de çok iyi. Fiyatları da Balgat düzeyine göre oldukça uygun.

İletişim ve konum bilgileri

Ehlibeyt Mahallesi, Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, 1263 Sokak, No:4/10 Balgat, Ankara
+90 312 473 04 94Evdeyiz, Ankara