Sosyal medya fenomenleri sayesinde son günlerde oldukça popüler olan steak kültürü Ankara’ya da egemen olmaya başlamıştır. İçerisinde dünya mutfaklarına uygun farklı tarzlarda et ürünleri bulunduran bu steak etçiler müşterilerine farklı lezzetleri tattırmayı vaat ediyorlar.

Benim bu steak etçiler arasında en beğendiğim ve sürekli gittiğim Etmanyak Steak & Local Food’dur. Bu hayranlığımın nedenlerinden birkaçına değinecek olursam karşıma ilk olarak mekânın temizliği ve sağlıklı ortamı gelmektedir.

Mekanın kapısından içeri attığım ilk adımdan itibaren temiz görüntü ve hijyen kokusu dikkatimi çekiyor. Temizlik açısından mekâna baktığımda bir başka özellik ise görevlilerin şıklığı ve dikkatidir. Neredeyse tüm çalışanlar önlük, eldiven ve bone takıyor.

Etmanyak Steak & Local Food mekânında birçok çeşit yemek mevcuttur. Benim favorim ise steak burger olarak ön plana çıkıyor. Doyurucu ve lezzetli olan bu burger diğer fast food zincirlerinin burgerlerinden oldukça farklı.

Daha ilk ısırığınızda lezzetin ve kalitenin tadına varıyorsunuz. Dikkat çekmek istediğim diğer bir nokta ise menülerde patates kızartmasının olmamasıdır. Burger menüyü söyledikten sonra yanında patates kızartmasının da gelmesini bekliyorken kızartmanın ekstra ücret karşılığı verileceğini öğrendim.

Mekân Ankara'nın merkezinde Çankaya’da yer almaktadır. Her türlü ulaşım aracıyla ulaşmak mümkündür. Vale ve otopark hizmetleri sayesinde özel araçla ulaşımda oldukça rahattır. Ankara’da steak house arıyorsan bu mekân benden sana tavsiye olarak gelsin.

Konum ve iletişim bilgileri

Nenehatun Cad. No: 38/A Çankaya, Ankara Türkiye
Anıtkabir noktasına 3,6 km mesafede
+90 535 646 38 47Etmanyak Steak & Local Food, Ankara