Geçtiğimiz günlerde One Tower Alışveriş Merkezi’ndeydim. Normalde buraya çok yolum düşmez. İşim uzun sürünce acıktığımı hissettim ve gözüme Etçi Umut mekânı çarptı. Hafta içi olmasına rağmen oldukça kalabalık gözüküyordu. Kalabalık olan mekanlar genelde iyi oluyor düşüncesi ile içeri girdim.

Personeller tarafından çok sıcak bir şekilde karşılandım ve hemen bir masa seçip oturdum. Açıkçası alışveriş merkezleri içerisindeki mekanlardan çok beklenti umarak gitmem. Buraya da aynı şekilde geldim ve hemen menüye göz attım. Menü oldukça genişti. New York Steak ve yeşil salata sipariş ettim. Etin de çok pişmemesini, orta şekilde pişmesini rica ettim.

Mekân oldukça kalabalıktı ancak yaklaşık 15-20 dakika içerisinde siparişlerim masama sunuldu. Öncelikle görsellik mükemmele yakındı diyebilirim. Göze oldukça hitap ediyordu ve porsiyon miktarı da oldukça tatmin edici şekilde gözüküyordu. Etin pişme derecesi tam istediğim gibiydi. İçi oldukça sulu ve yumuşaktı. Çok lezzetliydi, ağızda dağılıyordu. Salatası da iyiydi diyebilirim. Ama içine benim bir talebim olmadan yağ ve ceviz konulması pek hoşuma gitmedi. Sade getirmelerini ve ben isteyince bir şeyler eklemeyi yeğlerdim.

Bu mekânı önceden hiç duymamıştım ve tesadüfi olarak keşfetmiştim. Mekândan çıktıktan sonra kısa bir araştırma yapayım dedim ve mekânın en özel yemekleri olarak sayılan ilik çorbasını gördüm. Oldukça beğeniliyormuş, içmediğime pişman oldum doğrusu. İlk kez gelmiştim ancak asla son olmayacağını biliyorum. Bir dahaki sefere gelişimde mutlaka bir de ilik çorbası içeceğim.

Özetle Etçi Umut bir alışveriş merkezi içerisinde olsa bile oldukça yüksek standartlı ve kaliteli. Hem personellerin ilgisi olsun hem mekânın temizliği, havası olsun her şeyi çok beğendim. Fiyatlar da ortalamanın bir tık üstü diyebilirim ancak yemeklerin lezzetine değiyor.

İletişim ve konum bilgileri

Zubeyde Hanım Mah. Kazımkarabekir Cad. No:99/30, Ankara
+903123419220Etçi Umut One Tower, Ankara