Yemek

Et-Park Mangal, Ankara

Ankara’da çok sık gittiğim yerlerin başında gelen bu restoran; çalışanlarıyla ve yemekleriyle adeta göz dolduruyor. Ben ev yemeklerine meraklı ve kebap çeşitlerini seven birisiyim. Restorana ilk gittiğimde ortamın diğer yerlerden farklı olduğunu gördüm. Hemen kendime boş bir masa bulup yerleştim. Menüye göz gezdirdiğimde restoranın menüsünün çok dolgun olduğunu gördüm.

Günlük olarak en az 6-7 çeşit çorbası, çeşit çeşit tatlıları mevcut. Bunun yanında restoran içerisinde mangal ve ızgara çeşitleri bulunuyor. Bir de ev yemeklerini özleyenler için bulgur pilavı, makarna çeşitleri, sebze yemekleri yer alıyor.

Yemek siparişi verince kısa sürede masama geldi. Tabakların oldukça dolu olduğunu söyleyebilirim. Siparişimin yanında bolca meze koymayı da ihmal etmemişler. Buradaki yemeklerin rahatlıkla sizi doyuracağından emin olabilirsiniz.

Mekân çalışanları da oldukça güler yüzlü ve sıcakkanlılar. Gelen yemekler oldukça taze ve sıcak. Bunun yanında bence fiyatlar oldukça uygun.

Restoranın hijyen açısından sıkıntısının olmadığını belirtmemde fayda var sanıyorum. Mekân lavaboları temiz ve masalar tertipli.

Aileler başta olmak üzere, arkadaşlarınızla ve yalnız olarak buraya gelebilirsiniz. Çocuklar için özel bir alan ayıran restoran, yemeklerinizden sonra sizlere mutlaka bir çay ikram edecektir.

Bu restoranda özellikle öğle saatlerinde bolca yemek çeşitti bulacağınız gibi hafta sonlarına özel olarak da açık büfe kahvaltısı da sizi memnun edecektir. Hafta sonu mutlaka burada kahvaltı yapmayı düşünüyorum. Kısacası; fiyatıyla, yemekleriyle, temizliği ve personel tutumuyla tam aradığım bir yer.

Hem yöresel yemekleri içinde barındırıyor hem de mangal çeşitleriyle farkını konuşturuyor. Açıkçası sunum ve şıklık konuşulacaksa, sizi karşılamayabilir ama yemeklerin lezzetiyle akılda kalıcı bir yer olmasını isterseniz, kesinlikle en az bir kere buraya uğramanız gerektiğini iç rahatlığıyla söyleyebilirim.

İletişim ve konum bilgileri

Macun, 19/A Batı Blv &, 177. Cd, Yenimahalle/Ankara
03123870707

R