Yemek

Eski Sofra, Ankara

Ankara’dan esnaf lokantası olarak bilinen ve enfes ev yemekleri yapan mekânlardan birisi Eski Sofra. Buranın eski adı çiçek lokantasıydı. Bilenler bilir eski adı ile oldukça bilindik bir yer olan bu mekân eskiden yakalamış olduğu kaliteyi şimdi de sürdürmeyi başarmış.

Eski Sofra yemek çeşidi açısından Ankara ‘nın en geniş menülerinde birine sahip olan bir lokanta. Bu nedenle buraya ilk gittiğinizde sipariş vermekte biraz zorlanabilirsiniz. Sipariş vermekte zorlanacak olan kişiler için patlıcan musakka benim önerebileceğim lezzetli yemeklerden sadece birisi. Ankara tavası da değerlendirilebilecek seçenekler arasında.

Yemeklerinden bağımsız olarak Eski Sofra tatlıları bakımından da değerlendirilmesi gereken bir yer. En az lezzetleri kadar tatlıları da başarılı.

Bu mekân hakkında uyarı niteliğinde küçük bir noktaya değineceğim. Mekanın genel anlamda temiz ve hijyenik olduğu çok açık fakat masalarda kullanılan örtülere bir nebze daha dikkat etmek gerekiyor gibi. Masa örtülerinin bazı noktalarında eski bazı lekelerin olması kimi insanlar tarafından hoş karşılanmayabilir.

Bu tür yerlerde genellikle müzik yayını olmaz ama Eski Sofra güzel radyo yayını tadında müziklerle yemek yerken güzel vakit geçirmenizi sağlıyor. Fiyatlarında sunulan hizmete göre makul olduğu söylenebilir.

Çalışan arkadaşların alakalı davranması sorun yaşamamız ve farklı isteklerinize hemen ulaşmanız için yeterli seviyede.

Ankara’da güzel sulu ev yemekleri yemek isteyen kişiler için Eski Sofra, güzel bir alternatif olarak dikkat çekiyor. Burada özellikle ailenizle hoş vakit geçirebileceğiniz bir gerçek.

Konum ve iletişim bilgileri

Necatibey Cad. No: 15 Çankaya, Sıhhiye, Ankara Türkiye
Anıtkabir noktasına 1,3 km mesafede
+90 312 229 44 00

R