Edirne ülkemizin Avrupa'yla arasındaki son durağıdır. Batının penceresi olan Edirne özellikle sahilleriyle ünlü bir ilimizdir. Bu sahillerin en bol bulunduğu ve en ünlü sahillere ev sahipliği yapan bölgesi de Enez bölgesidir. Enez bölgesi aynı zamanda kampçılar için birçok alternatifi de beraberinde sunmaktadır.

Enez Karaincirli sahil yolu üzerinde bulunan Esentepe Kamp Alanı bu bölgedeki ve ülkemizdeki kendi formatındaki en iyi kamp alanlarından bir tanesidir. Kendi aracınızla gelmeyecekseniz birçok ilden başta İstanbul olmak üzere otobüsler kalkmaktadır. Enez'den de kamp alanına giden birçok servis bulabilirsiniz.

Enez Kamp Alanı anlatmak gerekirse konforlu bir tatil köyünü andırmaktadır. Ağaçlar altında kurulmuş, şehrin o klasik görüntüsünden uzak konforlu bir tatil köyü görüntüsünde diyebiliriz. Aynı zamanda Karaincirli Sahili'ne de yürüme mesafesindedir. Bu sayede yüzme ve güneşlenme ihtiyacınızı da bu kamp alanında karşılayabilirsiniz. Genellikle ailelerin tercih ettiği bu kamp alanı 15 Mayıs ve 31 Ekim tarihleri arasında siz kampçılara ev sahipliği yapmaktadır. Bu dönemlerde Edirne'nin özellikle bu bölgenin havası oldukça güzeldir ve kamp yapmak için oldukça ideal bir bölgedir.

Esentepe Kamp Alanı Konaklama ve Ücretleri

 • Esentepe Kamp Alanı konaklama açısından size birçok farklı alternatif sunmaktadır. Bunlardan ilki işletmeye ait çadırlarda konaklama olacaktır. Bunlar da kendi içinde 1-3 kişilik çadırlar junior aile çadırı 3 ve 4 kişilik çadırlar da standart aile çadırları olarak sınıflandırılmıştır. Çadır fiyatları geleceğiniz dönem, kalacağınız gün, kaç kişi kalacağınız gibi birçok değişkene göre hesaplanmaktadır. 4 kişilik standart çadırın geceliğinin 160 lira ve 360 lira arasında değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu sebeple buraya gelmeden önce fiyat bilgilendirmesini almanız daha doğru olacaktır. Çadırlarda yatak, çarşaf, pike, battaniye her şey düşünülmüş durumdadır. Aynı zamanda standart çadırlarda buzdolabı hizmeti de verilmektedir.

 • Kendi çadırınızla geldiğiniz vakit kişi sayısına bağlı olarak fiyat ödemektesiniz. Genel olarak tek başınıza gelirseniz 25-40 lira arası bir fiyat öderken 4 kişi gelmeniz durumunda 60-120 lira arası bir fiyat ödüyorsunuz. 4 kişi ve üstünde +15 lira fiyat ödenmektedir. 0-6 yaş arası ücret alınmamaktadır. Aynı zamanda kendi çadırıyla gelen kişiler ortak buzdolabı ve diğer imkanlardan da faydalanmaktadır.
 • Çadırda kalmak istemeyen kişiler için de barakalar mevcuttur. Bu barakalar 2 yetişkin+1 çocuk, 4 yetişkin+2 çocuk ve 2 yetişkin+1 yetişkin olarak ayarlanmıştır. Bu barakalarda yatak, yastık her şey mevcuttur. Bunların yanı sıra mutfak tezgâhı, 2'li ocak, büyük tüp ve ortak kullanım buzdolabı, masa ve sandalye de barakalarda bulunmaktadır. Aynı zamanda baraka ve çadırlarda sezonluk kampanyalar da mevcuttur bunu kamp yeriyle görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

Esentepe Kamp Alanı İmkanları

 • WC
 • Duş
 • Bulaşıkhane
 • Buzdolapları
 • Elektrik

Aynı zamanda Esentepe Kamp Alanı içinde her ihtiyacınızı uygun fiyatlarla karşılayabileceğiniz bir market bulunmaktadır. Bunun yanı sıra restoranında da kahvaltısından hamburgerine, mangalda tavuğundan birçok çeşidine yiyecek bulunmaktadır. Yemek işiyle uğraşmak istemeyenler restorandan yemek işlerini halledebilir ve fiyat olarak da oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Esentepe Kamp Alanı Genel Kuralları

 • Kamp alanında mangal yakmak ve tüp kullanmak tamamen serbesttir. Birçok özel kamp alanı bunları kısıtlayarak kişilere restoranda yemeyi zorlar. Fakat bu kampın doğasına terstir ve bu işletme de bunu iyi bildiği için kişileri bu konuda serbest bırakmıştır.
 • Semaverinizi ve nargilenizi de kamp alanına getirebilirsiniz.
 • Münferit olarak kamp ateşi yakmak yasaktır.
 • Kamp alanı genel olarak cuma, cumartesi ve pazar günleri oldukça yoğun olduğu için bu 3 gün boyunca kamp alanına arabanızı sokamazsınız. Fakat kamp alanı dışında arabanızı park edeceğiniz alanlar mevcuttur.
 • Yoğun günlerde ortak buzdolabına yalnızca bozulması mümkün olan yiyecekleri koyabilirsiniz.
 • Son olarak da çevredeki diğer kampçıları rahatsız etmemek amacıyla müzik sesleri 23.00'dan sonra kısılmalıdır.

Harita ve Konum Bilgisi

Esentepe Kamp Alanı | Hakkında Bilgi, Konaklama Ücretleri, İmkanları, Genel Kuralları ve Ulaşım Bilgisi